| lemonn3256 a întrebat:

alaltăieri mi-am ciupit din greseala o alunița, nu s-a rupt, dar vad ca sa cicatrizat, nu sunt roșu, nu e umflată, nu ma doare, dar imi e frica ca fac cancer de piele, maine sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

NU cred ca este nimic grav, totusi pentru linistea ta mergi la un dermatolog

| lemonn3256 explică (pentru AdelinaC):

Sa merg la doctorul de familie? Sa se uite el un pic

| AdelinaC a răspuns (pentru lemonn3256):

Te poti duce. El va decide si daca e nevoie sa te trimita mai departe

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Evită sa mai faci asta pe viitor.

| Ana144 a răspuns:

Daca alunita era micuta, nu ai de ce sa ti faci griji si eu mi am rupt o alunita si nu am patit absolut nimic, doar am o mica pata ca un semn acolo. Nu zic ca e sanatos sa faci asta, dar nu ai de ce sa ti faci griji