| NewSummer2013 a întrebat:

Va rog ajutor! M-am dat cu lama pe o alunita din greseala si mi-a sangerat rau de tot. Cred ca s-o si rupt o parte din ea. Ce ma faaac?crying Sper sa nu fac vreun cancer de piele.

Sangerarea s-a atenuat in cele din urma, dar tot era rosie. Am aplicat mibazon. Totusi mi-e frica.

Am nevoie de raspunsuri de la useri seriosi.

Un 2013 fericit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Urmărește evoluția ei și este bine să te vadă cel puțin medicul de familie. Mare grijă pe viitor, nu este bine să o agresezi. Cât privește debutul unui cancer de piele, este prematur să vorbim.
La mulți ani!
Pa, pa.

| GabiiHaș a răspuns:

Nu te speria, si tata a patit ceva de genul asta, dar a scapat cu viatawinking.

| Lightning1997 a răspuns:

Cel mai bine este sa intrebi un medic care se pricepe, el iti poate spune cu exactitate, nu te lua dupa oricine.

| zoeZoe a răspuns:

Mergi la medic ca altfel nu o sa te linistesti.
Nu orice alunita e periculoasa. Tata si-a taiat una la barbierit acum cativa ani si e ok.

| zambeste25 a răspuns:

1.Pune betadina (e dezinfectanta)
2.Nu te panica si urmareste ''evolutia ''
P.S.:Exista un risc, dar nu e atat de marehappy
(si asta stiu de la mama mea -CARE E DOCTOR)

| Night2 a răspuns:

O sa mori