| James99 a întrebat:

Ma simt mic la inaltimea mea! Am 16 ani si 1.70 m.Am prieteni mai mici cu un an sau doi care erau mai mici decat mine si acum sunt un pic mai mari. Tata are 1.78 si mama 1.64. Recent m-am apucat de volei am o luna.Credeti ca m-am oprit din crestere? Ce sfaturi imi puteti da? Credeti ca pot ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80Multumesc!

3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Teoretic baieti cresc pana la 20/22 ani si fetele 18. Dar chiar daca esti baiat dupa 18/19 ani nu cred ca o sa mai cresti.

Facand si volei ai sanse sa ajungi la 1.80.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Nu cred ca o sa mai cresti in inaltime prea mul.

| Metan a răspuns:

Daca acum ai 1.70, la anul e destul de probabil sa ai 1.75 chiar si fara sa faci vreun sport. In rest nu prea stiu. Dar daca faci volei cred ca ai sanse sa ajungi sa fii si mai inalt.