| WyvernSky a întrebat:

Puteti s-a imi spuneti si mi-e ceva ca sa am tenul mai curat si sa scap de cosuri? mentionez am 10 ani, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marynna a răspuns:

Pregateste-te,acum e doar inceputul.Stii ca la pubertate apar cosurile,soldurile se ingroasa etc
Impotriva cosurilor poti folosi o crema speciala pentru acnee,eu folosesc SKINOREN,e foarte bun[de la farmacie]Se da dimineata si seara,si in cateva zile iti trec cosurile,asta daca nu stai cu mainile pe ele, ca daca stai, nicio crema nu e eficienta

funda?

4 răspunsuri:
| MiruFcrb a răspuns:

Buna!
In primul rand incearca sa nu mai pu mana mereu pe cosuri,mai ales cand transpiri,sa te speli bine pe fata dupa ora de sport etc. Dimineata si seara ar fi bine sa folosesti niste lotiuni ca sa iti cureti tenul.
Aaa, si cel mai bine iti iei un sapun Protex si te speli timp de o saptamana cu el, o data la 2 ore, si vei vedea cum dispar.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Pai solutia este sa te dai cu crema de cosuri zilnic. Funda?

| pacha a răspuns:

In primul rand dimineata si seara trebuie neaparat sa te speli pe fata cu apa CALDUTA(intre 10-20 grade Celsius) dupa aceea trebuie sa te usuci de preferat un prosop cat mai aspru(prin taparea fetei nu frecarea prosopului de fata), dupa te-ai spalat pe fata iti recomand o lotiune nu foarte scumpa de la Nivea, este o apa termala, te cureti cu tampoane sterile si lotiune apa termala Nivea si o sa vezi rezultate in aprox. 5-7 zile. Bafta!