| tbxdna a întrebat:

va rog frumos sa imi spuneti cu ce sa imi curat tenul, pentru-ca am avut niste cosuri si mi-au ramas pete.

Răspuns Câştigător
| belciuge a răspuns:

Pentru curatarea tenului eu folosesc malai sau tarate/faina de orz sau tarate (de grau).
Pun intr-un bol mic de sticla malai sau celelalte, pun putina apa apoi pun pe fata pasta aceea, stau 2-3 minute si ma clatesc. Dureaza ceva timp clatitul dar ma simt foarte bine dupa aceea.
Eu vara fac cosuri de la caldura si praf si am observat ca tenul meu este mai curat daca ma spal in fiecare zi cu malai sau tarate sau ovaz (faina sau tarate).
Elena

2 răspunsuri:
| SashaSiAtat a răspuns:

Zynerit este un antibiotic bun pentru problema ta, iar tratamentul este de cateva saptamani. Scapi de cosuri si de majoritatea petelor de pe fata.

| Myname950205 a răspuns:

Zeama de lamaie si miere sau crema Zynerit..este o crema cu antibiotic care e foarte buna special pentru asa ceva. Poti sa intrebi farmacista sau mai multe detalii pe net. Bafta!:*