| DolceKiss a întrebat:

Buna happy Puteti sa imi recomandati si mie niste carti? Ceva cu multa aventura sau in orice caz ceva ce merita citit.Mersii happy

5 răspunsuri:
| Scarbo a răspuns:

Carti de Stephen King ( aventuri stiintifico-fantastice)
iti recomand toata seria Turnul intunecat; Talismanul; Casa intunericului; Misterul regelui; Ochiul Dragonului.

| Athée a răspuns:

Buna! Eu citesc carti de genul SF/ Fantasy... asa ca iti recomand cateva. Poate ti se vor parea interesante. M-as bucura.

-Seria: Fortele raului absolut de Kelley Armstrong ( 3 vol. : 1-Invocarea; 2-Revelatia; 3-Rafuiala ) - e o serie cu multa actiune, imposibil sa te plictiseasca si piperul e faptul ca are elemente supranaturale in ea.

-Jocurile foamei de Suzanne Collins ( nu stiu exact cate vol. )

-Cartea pierduta a vrajitoarelor de Deborah Harkness

- Orasul oaselor - Cassandra Clare ( 4 vol. parca )

- Balul fetelor moarte de Rachel Caine ( 2 vol. din cate tin minte )

Succes. Sper sa gasesti ceva interesant.

| Bianca306 a răspuns:

Emily the strange e o carte foarte populara

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck

1.Roata Timpului(are 10 volume din care, din pacte, numai 3 traduse in limba romana)

2.Seria Twilight

3.Trilogia Bartimeus(o carte super, imbina lumea moderna cu cea a vrajitorilor)

4.Harry Potter(este ok. dar i'a cam trecut vremea)

5.Zei americani(foarte tare)

6.O treaba Murdara(Foarte distractiva si foarte bine scrisa.Pentru vacanta e de nota 10)

7. cele 3 volume din Winetou

8. Academia Vampirilor( este o carte super)

Bafta la citit laughing

| insane22 a răspuns:

Nostradamus- Regele intunericului