| Allex00 a întrebat:

Buna!
Puteti sa imi spuneti ce sa desenez la opera Notre Dame de Paris, caci trebuie sa prezint opera si nu stiu ce sa desensez. Am cautat si eu, dar nu gasesc ceea ce imi trebuie mie.
Vreau sa-l desenez in creion si e important sa fie in stil mai realistic. E de dorit sa imi dati linkuri cu imagini, altfel nu pot desena. M-am gandit sa desenez unele din personaje, dar nu gasesc ceva ce m-ar impresiona.
Imi cer scuze de categoria care o voi alege( sper ca nu incalc vreo regula ), imi trebuie raspunsul mai rapid, am de prezentat opera in curand( saptamana viitoare).
(Pot desena orice daca sunt impresionat de o imagine, de aceea nu va ingrijorati in privinta data)
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate te va inspira o vedere/poza a catedralei Notre Dame de Paris, sau imaginea unui cocosat, a unei tigancuse (personaje principale), sau de ce nu si a unor clopote eventual. Poate te va inspira vreo scena din extraordinarul musical (spectacol de exceptie) Notre Dame de Paris subtitrat in limba romana; https://www.youtube.com/watch?v=iqkRsxqBCIQ

| Allex00 explică (pentru corbulalbrosu):

Am mai cautat eu si am gasit unele imagini( sa stii cat de tare m-au fascinat). O vo desena pe Esmeralda. Ms pentru sfatul oferit.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Allex00):

Ma consider extrem de bucuros si incantat stiind ca ti-am fost de ajutor, dar mai ales daca am reusit ca prin spectacolul propus/oferit spre vizionare sa-ti largesc orizontul cultural.