| pinkioana a întrebat:

Buna!:*Sa incep.Am probleme cu parul mari de tot.Se ingrasa foarte repede de parca m-as fi lins o vaca in caplaughing. Am incercat tratamentul de la gerovital control sebum(si serul), dar degeaba.Toate mastile de pe lume le-am incercat si nu va ganditi ca am schimbat samponul de la o saptamana la alta.2-3 luni m-am spalat cu unul, apoi daca am vazut ca nu merge l-am schimbat. Ajutor!
P. S.:Nu vreau de pe net ca stiu si eu ce e pe net.
P.S.2:Cum as putea sa imi prind parul nopatea? Plasa de par nu e buna deoarece atunci cand il fac coc si dimineata in desfac e urat rau de tot, si elsticul lasa urme, impletit nu, desfacut nici atat ca se ingrasa.
Promit fundoi!:*:*

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! si eu am avut aceasta problema, am incercat la farmacie si tot ce era mai scum mi se recomanda, dar fara efect, doar bani aruncati pe geam.am incercat acasa masca cu galbebus de ou+ulei masline+un pic zeama de lamaie, am folosit masca 5 saptamani la rand, dar atentie! nu da la radacina masca, doar pe lungimea firului de par acopera capul cu folie si stai cat de mult poti 3-4 ore apoi te speli normal, eu a folosit-o si are efect poate nu 100% dar nu ma mai spal la 2 zile.si + ca e mai plin de viata, nu se mai incurca, si nu imi mai cade, am mai si scurtat un pic parul ca era f lung.mult succes, chiar daca nu vei fi multumita de efect, rau nu iti poate facehappy

| pinkioana explică (pentru caramela):

In loc de ulei de masline pot folosi ulei de ricin?

| caramela a răspuns (pentru pinkioana):

DA...si poti cere la farmacie si fiole de vitamina A, dar uleiul de masline e mult mai eficient.