| Camelia_7710 a întrebat:

Buna
Scriu randurile astea in speranta ca o sa primesc un sfat util ceva crying ca numai rezist
Mi`e frica sa mai ies si pe strada.ma tot suna niste tipi vorbesc urat straight face nu stiu ce sa mai fac.
Azi am fost la magazin si la doua strazi de mine sta o prietena de`a mea si am stat cu ea ceva timp la poarta.au venit mai multi copii acolo.
si la un momentdat apare unul pe care sincer il stiam doar din vedere.
se aseaza langa mine. a inceput sa`mi spuna ca de ce sunt asa nesimtita, ca ce ar fi sa`mi dea doua palme acum...ca m`ar fi calcat in picioare ...ca el ma suna si eu il injur. ii spun tot felul de chestii tampite.va spun ca nu stiam ce sa mai fac.tremuram toata.
eu una niciodata nu am injurat pe nimeni la telefon, nu sunt genul...
si mi-a zis ca sa ii raspund la telefon de acum incolo. ca oricum da de mine...si a zis ceva gen "tot dau de tine. uite ca acum"...
si mai erau niste tipi
am vrut sa plec si a inceput.ca nu vrei sa te duc eu acasa.numai puteam.tremuram in ultimul hal. dupa ce am plecat am rugat o prietena sa ma conduca. s`au tinut dupa noi.pana la un colt de strada si pe urma au plecat crying(asa m`i se intampla mereu crying(
nu stiu ce sa mai faccrying
nu am facut nimic nimanuicrying
acum nu as vrea decat sa mor crying(. de ce m`i se intampla mie toate asteacrying(

14 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Hei.stai linistita, nu iti poate face nimic. Vorbeste cu acel baiat ca sa afli care e treaba cu sunatul, ca tu nu ai inteles, daca chiar l'ai jignit, iti ceri scuze happy

| ionika17 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa te duci la politie daca familia ta nu te intelege...asta e. Asa sunt parinti in loc sa tina cu copilul lor tin cu straini

| medgirl a răspuns:

Am incercat sa ma pun in situatia ta.sincer e groaznic.cred ca ar trebui sa te faci mai rea si sa le raspunzi inapoi celor care te jignesc si te aduc la o asa situatie psohologica! Eu zic sa vorbesti cu mama ta, povestestei cele intimplate, ea te va sfatui mai bine. daca tot esti inspaimintata, poti sa-ti deconectezi telefonul pentru o vreme.nu stiu incearca sa te comporti bine cu lumea din jur, in acelasi timp ignora pe acei tipi si mergi inainte cu capus sus, fara sa dai semne ca te ingrijorezi, te temi de ei, fii cit mai sigur in tine si totusi vorbeste cu o persoana matura, insist sa fie mama, pentru a te ajuta cu adevarat!

Sper sa te fi linistit un pic si ca ti-am fost de folos!

Te sustin si nu te mai gindi la asta!

:*:*

Bafta!

| greenish a răspuns:

Buna.Sincer,imi pare foarte rau ca treci prin momente de genul asta. Mi s-a intamplat si mie mai demult o chestie de genul.Intr-o faza din asta nici nu stii ce sa faci.Sa fii indiferenta dar totusi draguta sau sa demonstrezi ca nu te temi de ei.Acum depinde si de caracterul alora.Ca fiecare rectioneaza intr-un anume fel.Eu te-as sfatui sa le spui parintilor tai in primul rand. Ei au experienta in viata si cred ca stiu ei ce sa faca cu astfel de persoane. Eventual poti apela si la politie in cazuri extreme. Dar numai in cazul in care te loveste unul din ei. A da.si inca un sfat: schimba-ti numarul de telefon cat mai repede posibil ca sa nu te mai sune nimeni si sa te injure si mai stiu eu ce.Multa bafta si calmeaza-te ca totul se va rezolva! >big grin

| Roxy a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa le spui parintilorhappy
Eu sunt genul de fata care nu sta cu fete ci cu baieti astia de cartier golani care beau, fumeaza, uni chiar drogheazahappy
Pot fi si feminina si foarte badarana.nu sunt curva lor ci prietena lor care le da sfaturi cum sa cucereasca o anumita fata amai greu de abordathappyin fine
trebuie sa le spui parintilor despre asta si rogai sa iti ia un spray cu piper(unul nu foarte mare, ci astfel cat sa incapa in buzunar)si cand te mai intalnesti cu ei poti sa le spui sa lase putin amenintarile deoparte si sa le areti ca nu de pe numarul tau se injurahappysi daca o sa fie baieti de gashca o sa inteleaga. daca nu inteleg si vor sa continue cu amenintarile poti sa folosesti spray-ul(FI ATENTA! SPARAY-UL FOLOSESTEL DOAR IN CAZURI EXTREME, DACA VREA SA DEA IN TINE DOAR, NU DOAR DACA TE INJURA)
si poti sa iti schimbi numarul de telefonhappy

| Fifylici a răspuns:

Nu dispera! se poate rezolva.In primul rand spune-le parintilor ca niste tipi pe care nu prea i cunosti de agreseaza verbal la telefon si face to face, apoi mergi cu unul din parinti la o sectie de politie si depune-ti o plangere impotriva lor daca le stii si numele cu atat mai bine, altceva nu ai ce face spune-le cat mai repede parintilor sa te ajute.
multa bafta si ai grija de tine!

| georgegs a răspuns:

Daca.as.fi.in.locul.tau.ias.rupe.cu.bataie,.
spunele.parintilor.si.daca.te.loveste.vre.unu.asta.e.
si.momentul.potrivit.sa.ii.dai.pe.mana.politiei,.

| shalimar a răspuns:

Camelia, nu trebuie sa disperi. Spune-le parintilor tai ce s-a intamplat. Iar cu telefonul, verifica daca ai functia de inregistrare a convorbirilor, daca nu, fa rost de unul imediat. Data viitoare cand te suna, spune-i clar ca nu vrei sa te mai sune, ca nu i-ai facut absolut nimic rau.Sigur te va ameninta iar.Cu inregistrarea aceea, te duci la politie impreuna cu parintii si depui o plangere in care spui absolut tot ce s-a intamplat, cum te-au urmarit si cum te-a amenintat. Dupa asta, fa tot posibilul sa nu fii singura niciodata, ci doar cu persoane de incredere, care ar putea depune marturie pentru tine.roga-i pe parintii tai sa te insoteasca la scoala, unde vor vorbi cu directorul si cu dirigintele tau sa fie atenti sa nu se intample ceva regretabil. Ahh, am uitat ca e vacanta, dar e mai bine. Daca ai rude la sat, poti sa stai acolo pana se calmeaza apele.Nu esti singura in lumea asta.Ai mama, ai tata, iar politia trebuie sa isi faca datoria. Iar daca tipul ala se atinge de tine, va plati.Nu v-a ajunge inchis daca e minor, dar banuiesc ca parintii lui nu vor fi prea fericiti platind o amenda. Iar tatal tau ar putea avea o discutie ca de la tata la tata cu tatal respectivului.Capul sus si actioneaza fara frica.

| Camelia_7710 explică:

Pai ideea e ca tipul nu intelege
cand i-am zis ca nu l`am injurat si nu i-am vorbit urat mi-a zis 'ba da.numai minti.''
in plus eu nu am acest obicei prost sa injur si sa fac in tot felul lumea.
ma tot intreba daca mi`e frig. punea mana pe mine. ma dadeam mai departe de el. el tot venea langa mine
mi-a fost frica sa ma ridic si sa plec.
si daca ii zic mamei nu macrede. zice ca eu le dau nas.ca eu sunt de vina. oh go on
nu ma crede nimenistraight face
asa m`i s-a intamplat mereu.
nimani nu a crezut ce am zis.
am ramas doar eu si cu mine...
acum si pe strada mi`e frica sa ies
straight face
crying

| Adddddddddda :-x a răspuns:

Hei kiss nu fi asa suparataa :-s nu e bine si cred ca la nici o persoana nu i`ar placea sa moara... daca te gandesti mai bine. un lucru bun daca ai putea e ok sa iti schimbi cartela sau numarul` de telefon sa nu mai dea de tine acei tipi care te`au injurat. si de ceilalti care spun ca tu i`ai injurat explica-le cum sta treaba si ca nu e adevarat ce cred ei despre tine. incearca sa te relaxezi si sa nu mai fi stresata uite mai ales ca e vacanta :-x bucura`te de eahee hee fa ceea ce iti place mai mult happy. daca ai bunici la tara du-te acolo pentru un timp poate iti mai revii si mai ales poate iti faci alti prieteni care sa te considere asa cum esti tu de fapt kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca daca se mai ia de tine ii spui mamei tale si familiei lui tot ce face si ai sa vezi ca te va lasa in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mori pentru niste prosti? Hai mai, vrei sa-i dai motiv lui Diaconescu sa faca audienta? Stai calma si gandeste rational.
Iesi afara, se tin dupa tine. Daca esti mai tupeista, intoarce-te la ei zile vreo 2(bine, nu folosind un limbaj de cartier). Explica-le cu frumosul ca nu vrei sa ai de-a face cu tipi ca ei si sa te lase-n pace, nu i-ai sunat tu si cu asta basta! Daca te lovesc, ai gasit motivul potrivit pentru a merge la parinti.
Dupa descriere, nu sunt periculosi ci niste natarai care n-au alta treaba. Mai stii, s-or fi indragostit de tinebatting eyelashes!
Nu poti fugi o viata intreaga de eiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi ca iubitatu lucreaza pe la politie si se rezolva daca vrea sa vb cu elsi daca vrea vb cu a tai si el o sa vb cu politia.trebuie sa te vada tupeista da nu nesimtita ca altfel te inhata vagabonti astia mici.schimbati nr de tlf.