| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie sa fie viata asa? Nu credeam ca voi ajunge sa imi doresc sa nu mai iubesc vreodata. Nustiu cu ce am gresit ..Adica..totul a incepu fara sa vreau. Daca stiam ca voi ajunge in halul asta nu mai iubeam. Dar nimeni nu stie ce se poate intampla atunci cand te indragostesti.
Totul a inceput cand o prietena de. a mea imi povestea incotinu despre un baiat Stefan, de fiecare data cand ma duceam la ea acasa imi spunea cat de frumos ai vorbeste si cum o alinta. Ma bucuram pentru ea pentru ca in sfarsit in gasise pe cineva [ nu erau impreuna ] dar vorbeau de ceva timp si ma asteptam ca in scurt timp sa fie impreuna.
Apoi intr. o zi cand am intrat pe mess cineva vroia add. Ia. m dat thinking nu stiam cine este si ce vrea. Dupa ce am facut cunostinta si el mi. a dat o poza cu el. atunci imi daduse. m seama ca era baiatul cu care prietena vorbea de atata timp. Nu stiam ce sa fac sau cum sa ma comport cu el.
Am inceput sa vorbim ca 2 prietenii. apoi el m. a invitat sa ne plimbam. Am acceptat. ca na. nu avea sa se intample nimic rau.
Dupa ce ne.am plimbat putin ne.am asezat pe o banca si am inceput sa vorvim de parca ne cunosteam de anii de zile. Hmm era ciudat. Incepusem sa il plac..Ma simteam oribil pentru ca stiam ca prietena mia il place. si nu stiam ce sa fac.
Orele treceau iar nici unul dintrenoi nu isi dadea seama. Pana cand lui ai suna telefonul. era un prieten de. a lui trebuia sa se duca sa faca cumparaturi.[ mai era o zis pana la revelion] dupa ce terminase de vorbit la telefon se intoarse si ma saruta. am ramas uimita. nu credeam ca un baiat ca el o sa ma placa vreodata asa cum sunt eu.
Dupa ziua accea am inceput sa ne intalnim in fiecare zi ..era perfect si ma facea sa ma simt speciala. Prietena mea inca nu aflase..si nici nu stiam cum sa ai spun. el vroia sa ai spunem impreuna dar am preferat sa ai spun eu. Cand ma. m intalnit cu ea. am luat aer in piept si ia. m spus repede. cand s. a apucat de plans in fata mea am crezut ca mor.
Trecuse deja o luna el era plecat intr. un cantonament. Era ciudat. aveam presimtirea ca se va intampla ceva asa ca ma. m hotarat sa vorbesc cu el. dupa ce ia. m spus ca multi din jurul meu spun ca lui nu ai pasa de mine. si ca nu e de nasul meu. a zis ca [ citez].,, E mai bine sa ramanem separatii pana vin eu ". iar eu am zis ca mai bine ne despartim decat asa. si el a zis ca spera ca atunci cand va veni sa fim din nou impreuna iar eu ia. m spus ca nu. mai are rost sa mai traiesc daca nu il mai am pe el. si atunci mi. a zis ca daca fac ceva. nu mai am ce discuta eu el.
Eu nu la. m ascultat asa ca ma. m dus si am luat de 40 de pastile. am ajuns in spital. Nu e venit. toata noapta cat am stat acolo. ma. m gandit la el.
Tmpul a trecut si el nu ma iertat. simt ca am o piatra pe inima., zilele trecut la. m visat avand un accident si era plin de sange iar cand ma. m trezit imi curgea sange din nas. iar de o saptamana am cosmarul cum ca el moare si eu nu apuc sa imi cer scuze pentru felul cum ma, m comportat cu el.

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Du-te tu la el daca vezi ca el nu vine... Orcum nu trebuia sa iei nici o pastila! Puteai fi moarta acum!sad

| Boticelu a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Nu vrea sa ma vada. Si mi. a dat seama dupa faptul ca. acum 2 zile un prieten de.al nostru a avut majoratu si am fost si eu si el invitata iar pentru ca ma. m dus eu. el nu a venit deloc. iar cand l-a sunat sarbatoritul sa il intrebe de ce nu vrea sa ma vada. si a zis ca cica il omoara prea tare gandul ca sa ma vada din nou. apoi eu ia. m smuls telefonul din mana amicului meu si la. m intrebat daca ma va ierta vreoadat pentru felul cum ma. m comportant si a zis ca Nu. si mi. a inchis.
Si da stiu ca puteam sa fiu moarta.

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Boticelu):

Dar tu il mai iub? Fa ceva nebunesc prin care sa-ti ceri iertare. Nu prea am inteles ceva, cum te-ai comportat cu el?

| Boticelu a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Da il mai iubesc.
Iar la felul cum ma. m comportat am uitat sa mai spun. ma refer ca nu la. m ascultat. in seara cand am luat pastilele pentru el. ma suna in disperare. si eu nu ia. m raspuns iar atunci cand s. a intors din cantonament el incerca sa isi ceara scuze iar eu ai vorbeam in ultimul hal. apoi un prieten de. a lui s. a dat la mine iar eu nu ziceam nimic iar el a luat-o ca pe un Da. si i. a spus lu Stefan ca eu is cu el. si totuul s. a naruit.

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Boticelu):

Pai e vina ta... Nu te supara pe mine dar acum tu te astepti ca el sa vina in bratele tale. Of. Nici nu stiu ce sa zic. Fa ceva nebunesc pentru ati cere scuze.

| Boticelu a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Sttiu ca e vina mea. dar ce mai pot sa mai fac acum? La faza cu prietenu lui. eu nu ai spuneam decat,, Bine. Tu?''. Si habar nu am ce pot face pentru el.

| aniiledha a răspuns (pentru Boticelu):

Eu cred ca ar trebui sa-i lasi un sms pe telefon si sa-i explici ce s-a intamplat pe scurt, apoi incearca sa-l suni poate iti va raspunde si puteti sa stati de vorba. daca te iubeste te va intelege si te va ierta.

| Boticelu a răspuns (pentru aniiledha):

Aici e o problema. Are telefonul stricat. Pe mess nu intra. Sii nici pe telefonul fix nu raspunde.

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Boticelu):

Chiar nu stiu

13 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Wow, ce poveste! sad

| aniiledha a răspuns:

Daca tine cu adevarat la tine te va ierta si va veni sa te vada. nu te speria, visezi urat pentru ca in timpul zilei te gandesti la el si iti faci griji pentru el. poate ca acum te lasa sa-l astepti ca sa te simti vinovata.

| WhatMeanLove a răspuns:

Dragostea e ceva ce nu po-ti controla. Daca te iubeste, fiindca ai spus ca,, te-a sarutat", nici o greseala facuta de tine nu e prea mare, obsolut nici una, unii baietii nu pretuiesc cuvintele, chiar daca spun,, Te iubesc"" ei cred ca nu e ceva important.Prietenei tale ii va fi greu sa inteleaga ce s-a intamplat, tu doar sa fi gata mereu s-ai explici.
O vreme, nimic nu va mai avea sens, viata ta o va lua pe mult, multe cai pana vei gasi calea cea corecta.Stiu ca rabdarea e ca un cutit care iti intra in inima, dar e ultima solutie.

| Boticelu a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Noi stiam asa. Dar ei nu stiu. Ei cred ca daca noi trecem printr. un asemenea moment avem nevoie doar de cateva tablete de ciocolata 2 cupe de inghetata si ne trece.oh go on Unii habar nu au cum e cu fetele.'
Cel mai dureros e ca il visez in fiecare noapte aproape mort si eu nu pot face nimic. O parte din mine il uraste. iar cealalta parte daca i sa.r intampla ceva si.ar da viata pentru el.

| WhatMeanLove a răspuns (pentru Boticelu):

Inseama ca esti la mijloc intre a-l iubi si a-l uri.Stiu, e extrem de greu sa suferi, mai tin minte expresia:
,, Un zambet poate ascunde o mie de lacrimi"
Incearca sa zambesti, doar ca nu un zambet fals, acela nu valoreaza nici cat o lacrima.