| Roxanannemes2000 a întrebat:

Bună seara! Am 17 ani și mi am început viața sexuală acum 4 luni... În fine nu contează asta.
Miercuri am făcut dragoste cu partenerul meu, dar cu un singur prezervativ și acesta se rupse. Însă iubitul meu nu și a dat drumul în mine. Și după eu am urinat ( 2 sau 3 ore )
Întrebarea mea e: Exista posibilitatea de a rămâne însărcinată dacă el nu și a dat drumul? Pe net am citit ceva de niște spermatozoizi, dar e posibilistarea mică de tot...
P.S: sunt extrem de speriata încatunci stau cu perfuzie ( părinții mei nu știu motivul)
P.S 2 : ofer informații celor care chiar îmi dau un răspuns concret. Pupici

Răspuns Câştigător
| Dieneez a răspuns:

Doamne ajuta! E bine ca nu ai simptomele. E bine sa fii optimista! Multa sanatate si bafta!

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, in cazul in care s-a rupt prezervativul, te poate lasa insarcinata chiar in situatia in care nu a eja culat in tine, daca:
- au existat mai multe partide consecutive de sex (pentru ca a ramas sperma pe tractului lui urinar si se scurg imediat in vaginul fetei, la urmatoarea pertida sexuala)
- conditia este ca tu, sa fii in perioada fertila

PS Spune-i baiatului sa cumpere prezervative cu numere mult mai mici, ca de aceea se rup!
Un prezervativ foarte mare, este f larg, de aceea se rasuceste pe penis in timpul sexului si la un moment dat se rupe.

| Roxanannemes2000 explică (pentru Violleta2022):

Bună seara.
Nu am avut mai multe contacte sexuale. A fost primul în acea zi. Și nu a ejaculării nimic. Era complet uscat.
Și nu sunt în perioada fertilă. Deci Doamne Ferește de o sarcină! Repet, nu am simptomele respective. Deci sunt ferita de asta?
Mulțumesc de sfat! O sa fiu mult mai atentă

| Roxanannemes2000 explică (pentru Violleta2022):

Dacă sunt în perioada fertilă sunt însărcinata?

| Roxanannemes2000 explică (pentru Violleta2022):

O sa mor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roxanannemes2000):

In cazul asta, nu sunt sanse de sarcina.

Cat priveste urinatul tau, nu are nici o importanta, ca tie nu-ti ramane sperma pe tractul urinar, dar barbatului ii ramane si daca sunt mai multe partide de sex consecutiv, cele 1-2 picaturi de sperma ramase pe "teava" se scurg in vaginul tau automat si involuntar, lasandu-te gravida. Conditiile sunt ca tu sa fii in perioada fertila si sa fie abut, mai multe partide de sex consecutiv.
Cat privesc simptomele de sarcina, alea apar numai dupa 2-3 sapatamani de sarcina, nu dupa 3 zile!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roxanannemes2000):

Ti-ai calculat perioada fertila, de spui ca nu erai in acea perioada?
Macar ai idee cum se calculeaza?

| siriusblack98 a răspuns:

Eu zic sa te interesezi mai bine ce pret mai au scutecele iar pentru loverboy sa te interesezi cat mai e pedeapsa minima pentru sexul cu minori.(sunt convins ca e major). Pupici

| Roxanannemes2000 explică (pentru siriusblack98):

Eu vorbeam serios. De miştouri de astea, caută în altă parte...

| anonim_4396 a răspuns (pentru siriusblack98):

Intr-adevar si tu pari foarte matur din poza de profil.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel putin eu am o poza de profilwinking Si care faza daca par sau nu matur? Conteaza ce gandesti nu cum arati.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Roxanannemes2000):

Am cautat in alta parte si m-au trimis aici happy

| gratargratar a răspuns:

Draga Roxana,

Conteaza ca ti-ai inceput viata sexuala acum 4 luni, ca daca nu conta nu ai mai fi avut problema asta.
In al doilea rand, nu stiu cum poate un om sa urineze 2 sau 3 ore. Ar insemna sa te evapori total.
In al treilea rand - si tu ar fi trebuit sa stii asta, daca tot ti-ai inceput viata sexuala -, sistemul urinar nu are legatura cu cel reproducator (la femei). Urina se elemina prin canalul uretrei, pe cand gaura care o folosesti tu "cand faci dragoste cu partenerul tau" se numeste vagin. Deci poti urina pana cand se face Pitesti-Sibiu, ca nu te ajuta.
In al patrulea rand, spermatozoizii sunt foarte vitezisti. Nici cu prezervativ nu e 100% sigur. Ideea fundamentala e ca actul sexual e facut pentru reproductie, nu pentru a ajunge in perfuzie.

| nda a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcina?
Sanse sunt. Mici, dar sunt.

| Roxanannemes2000 explică (pentru nda):

Mi i teama... Nu cred ca sunt însărcinată. Nu am simptomele corespunzătoare... Doamne ajuta sa nu fiu! Sa mă apere Dumnezeu de ce e rău ( sarcina ) și sa mă ajuta la bune!
Mulțumesc pentru mesaj, și sănătate!

| Dieneez a răspuns:

Hei! Nu prea cred ca e posibil avand in vedere ca nu și-a dat drumul. Nu mai fi speriata. Poti sa te duci la farmacie si sa incerci sa faci un test de sarcina. Iti recomand sa vorbesti cu mama ta. Stiu ca iti e frica pentru ca unii părinți au reactii urate dar mama ta e cea care te poate indruma cel mai bine. Dar cel mai bine e sa faci un test de sarcina. Succes! Sper ca te-am ajutat si sper sa nu fi ramas insarcinata. Numai bine!

| Roxanannemes2000 explică (pentru Dieneez):

Sper sa nu fiu. Nu prea cred. Nu am simptomele alea... Nu sunt. Sunt optimista, și țin sa cred ca nu sunt. Sa mă ferească Dumnezeu de asta!
Doamne ajuta, Multă sănătate

| Roxanannemes2000 explică (pentru Dieneez):

Nu am nimic corespunzător. Acum sper sa nu fiu. Deși nu cred. Deci nu cred ca sunt. Acum Doamne Ajuta, sa nu fiu! Deci, hai cu optimism ul! Nu sunt!
Aş dori mai multe detalii, sfaturi. Ceva ce va pot contacta pe privat ( în afară de TPU)

| Dieneez a răspuns (pentru Roxanannemes2000):

Doamne ajuta! E bine ca nu ai simptomele. E bine sa fii optimista! Multa sanatate si bafta!