| catalinbbb a întrebat:

Cum tratati gelozia? eu sunt f gelos.
ma supar numai cand aud ca vrea sa plece sa isi cumpere ceva din oras. sau daca vorbeste cu un baiat asa pe strada sau la liceu la ea, si cand pleaca la magazin ca se uita nu stiu cine la ea.
numai suport. ma macin singur. ce sa fac?
a fost cineva asa ca mine sa ma ajute cu niste sfaturi?
mentionez ca ma iubeste foarte mult si mereu eu o supar cu gelozia mea dar nu suport cand vad ca ii zice unu buna si ii zambeste si ea ii raspunde tot cu buna si probabil cu un zambet sad

2 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Offfff gelozia asta...adevarul e ca ne face o groaza de problemesad e normal sa fi PUTIN gelos, insa la stadiul tau pustiu, ar trebui s-o lasi mai moale; incearca sa te linistesti si mereu sa ai in cap'sor ideea ca iubita ta te iubeste enorm de mult; nu mai macina ganduri care te fac sa innebunestisad stiu ca este greu, insa depune si tu otara mai mult efort, si termin-o cu prostiile; fi happy ca iti apartine si iubiti-va moooooltwinking

| Mihaela88 a răspuns:

Dacă e vorba despre dragoste adevărată nu ar trebui să-ți faci griji fiindcă asta înseamna încredere. Ce vreau să spun este ca dacă ea chiar te iubește nu te-ar înșela, deci tu nu ar trebui sa-ți faci atâtea griji.Probabil ca vrei doar sa nu o pierzi. ceea ce este absolut normal. Cred ca mai bine i-ai spune direct în cazul în care ai vreo bănuiala, ce-i drept într-un mod mai obiectiv.nu chiar asa verde în fata.adică sa nu îi pice prost și mai apoi să vă certați sa mai știu eu ce. Dacă ăsta e felul eu de a fi adică mai deschisă, prietenoasa este așa cu alte persoane doar datorită firii ei și nu cred că o poți schimba.happy