| laurentiu_5039 a întrebat:

Geloziasad
sal TPU sunt impreuna cu o fata de 7 luni
este o fta foarte frumoasa pentru ca la inceput multi o cautau si acum ii mai da unu un beep sau ceva. trebuie sa o opreasca baietii p strada :buna, cf frumoaso un nr de tel" iar eu iau foc ( nu se intampla asta cand e cu mine ) iar ea imi zice tot, stiu ca ma iubeste, a plans mereu de fata cu mine pentru mine si a zis ca ma iubeste, i-am luat si alta cartela, i am sters toti baietii din lista de tel. nu suport sa vorbeasca cu niciunu iar cand vad ca pleaca pana in oras sa isi cumpere ceva sau sa se uite dupa ceva simt ca innebunesc chiar daca nu face nimic, sunt 100 % sigur ca nu ma inseala pentru ca am si incercat`o cu alti baieti sa vad si e totul ok. dar mor cand stiu ca eu sunt aksa sau intr-un loc, iar ea e prin oras sau chestii din astea.mor cand stiu numai ca sunt baieti prin preajma ei si se uita la ea dapai sa se mai bage si in seama cu ea... o iubesc f mult si nu vreau sa o pierd si ea la fel mi-a si spus si se vede cand te iubeste o persoana
cand sunt cu ea totul e ok m suntem de nedespartit. dar cand o las acasa sau stiu ca a 2 a zi este scoala si ea are de mers. pana la liceu ca face naveta si p acolo prin masina golaneala etc etc. mor!
sunt foarte foarte foarte gelos, nu cred ca mai exista asa baiat gelos
intr-o zis i-am vb urat.( nu injuraturi) doar i-am dat vorbe care sa o doara si vroia sa ne desp chiar daca a zis ca o sa sufere mult dar sunt prea gelos iar eu mi-am cerut iertare si am zis ca nu o sa mai fac dar de unde. cand imi zice ca pleaca in oras sa-si caute ceva sau sa se uite dupa ceva gata iar ma ia starea aia " cu cine e" "Ce face" cu cine vb" cine se uita l ea". si tot asa.
ce sa fac sa nu mai fiu asa gelos ca simt ca innebunesc si eu

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Faptul ca-ti constientizezi raul este primul pas catre vindecare--- urmatorul pas este sa te documentezi despre gelozie --- aici ai o documentatie dar, mai mult, poti intra in contact online cu un psiholog :http://www.centrupsihologie.ro/terapie_gelozie.html

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Deci, eu zic sa o intrebi uneori (dar frumos, nu "ba, vezi ca vin cu tine" sau ceva) o intrebi "pot sa te insotesc, ca poate ti'o fi urat singura"... iar daca stii ca te iubeste 100% pai deja poti sa o lasi intr'un bar cu 100 de barbati pentru ca stii ca ea are ochi numai pentru tine. Deci gelozia asta e o porcarie daca, na zic eu se uita dupa toti sau se mai dadea smechera si ii fluiera sau mai stiu eu ce... atunci mai ziceam, dar asa poti sa stai calm si daca umblii cu ea si un tip i se scoala sa se dea la ea. Pur si simplu ii spui " dar tu altceva nu ai de facut". Incearca sa nu mai fi gelos pentru cum ai scris un ultimul fragment cu cearta risti sa o pierzi avand in vedere ca te iubeste poartate cu ea ca cu un inger (scuza'mi cacofonia) si spune-i de fiecare data ca o iubesti cand te intreaba daca te superi ca pleaca pana in oras (iar tu esti gelos) spune-i cu un zambet pe fata ca "nu te superi absolut deloc". Iti zic eu ca nu o sa va mai certati asa des. Fai cadouri si alte chestii asa cum fac indragostitii.

Sper ca te'am ajutat.By3
P. S. daca sunt cuvinte care nu sunt corect scrise gramatical m-am grabit...sorry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in ea si plus ca ai spus ca esti sigur 100% ca nu te inseala nu ar trebui sa iti faci griji. App, cati ani ai?

| Yoyoooo a răspuns:

Incearca sa nu mai fii asa gelos pentru ca veti avea de suferit amandoi daca va iubiti.Asa s-a terminat prima mea relatie si crede-ma nici acum nu l-am uitat. El era foarte gelos si posesiv, iar acestea era amplificate de distanta. Iar daca stii ca cineva ar vrea sa va desparta sa nu crezi nimic din ce vor spune, pentru ca in relatia mea pe mine toti ma minteau si nu ii credeam, pentru ca aveam incredere deplina in el, dar el credea toate minciunile pe care altii le spuneau.Si s-a terminat...crying
Si da, exista baiat la fel de gelos ca tine.big grin

| afrodyta a răspuns:

Of... e greu...Sa stii ca aproape la fel ca tine eram si eu ceva vreme si sti cum am tercut peste? Am stat mai mult cu persoana iubita am cunoscuta intotalitate iar apoi m-am obisnuit cu ea, ne iubeam mai mult dar altfel, numai sunt asa disperata dupa el, ne-am obisnuit aman2.Mai relexeaza-te si tu.

| laurentiu_5039 explică:

Am 19 ani