| anonimaalee29 a întrebat:

Am o problema mai veche, dar nu i-am dat importanta asa mare.
Chestia este ca eu nu am forme deloc. Doar un fund mic cu celulita si sanii ca in clasa a 7 a. Am facut multe sacrificii sa imi cresc formele. Am tinut dieta bogata in proteine pentru cresterea fundului, am mers la sala, am lucrat des fesierii, am facut febra, dar degeaba.
Si pentru sani am facut piept la sala (stiu ca nu ajuta, dar macar am incercat), mi-am facut masaj cu tot felul de uleiuri.
Ma ingrijoreaza chestia asta fiindca am 17 ani jumatate si arat ca la 12-13 ani. Exact la fel. Alte fete s-au dezvoltat foarte mult, au un fund mare si sani cat de cat ok, iar eu...m-am oprit din crestere sad ma gandeam ca atunci cand imi va veni menstruatia imi vor creste formele. Dar nu.
Si daca ma voi dezvolta deodata, imi este frica sa nu fac vergeturi de care voi scapa cu greu sau deloc.
Ma gandeam ca nu am destui hormoni sau am metabolismul incetinit. Voi ce parere aveti?
Nu vreau raspunsuri de genul "accepta-te cum esti", vreau sfaturi. Ma accept asa cum sunt, dar m-am saturat sa fiu plată si sa fiu numita " femeia șnur" sau femeia "scândură"

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai lucrat la sala cu greutati? Ca atunci mai degraba dezvolti masa musculara inclusiv fundul.

| Freya1 a răspuns:

Degeaba nu vrei raspunsuri cu "acceptate asa cum esti" daca altceva nu ai ce sa faci.
Poate ai noroc si o sa te mai dezvolti dar daca nu asta e. Uita-te si tu la tine in familie pentru ca trasaturile sun genetice, vezi cum arata mama sau bunica si vei sti ca asa vei arata si tu curand.
Singurele solutii vor fi operatiile estetice probabil.

| Justme1997 a răspuns:

Poate încă nu te-ai dezvoltat complet? Sau pur și simplu așa e constituția ta, nu ai cum să faci forme. Dacă te deranjează pieptul poti să porți push-up. Oricum, nu este nici un defect să fi așa, alte fete cu forme le invidiază pe alea "șnur".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca mai multi carbohidrati decât proteine, neaparat cu un surplus cAloric si lucreaza la sala in haltere si fandãri fesierii.

| Ihave100lei a răspuns:

Asa e corpul tau