| noname_4196 a întrebat:

Am si eu o dilema.imi puteti spune care este perioada lunii cand esti mai putin fertila? adica am auzit ca sunt zile dupa ciclul menstrual sau inainte in care practic e aproape imposibil sa ramai insarcinata? care sunt acele zile sau cum se calculeaza? am cautat pe net dar nu am inteles prea multe imi puteti explica sa inteleg va rog mult!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Http://www.sarcina-nasterea.ro/......eptie.html
uita-te aici sau cauta mai multe despre metoda calendarului, metoda temperaturii sau metoda glerei cervicale
pai sunt chiar zilele acelea inainte de menstruatie si dupa, calculeaza cate din prima zi de menstruatie 14 zile, in a14a zi e cea mai fertila zi cum ar veni;)) cu cat esti mai aproape de ziua a14a cu atat esti mai fertila
uite si aici http://www.sanatateatv.ro/......traceptie/