| AlexandraR21 a întrebat:

Buna seara, am si eu o nelamurire. Fiind clasa a 12-a, an terminal, profil uman stiinte sociale, ma gandesc la ce facultate sa dau mai departe.
Eu sunt interesata de tot ce tine de nutritie si sport. Chiar daca nu are legatura cu profilul, mie asta imi place.
Voiam sa stiu ce alternative as avea in afara de medicina si fara admiteri la bio, chimie s-a Ideea e ca am auzit de niste cursuri prin care poti iesi tehnician nutritionist, sau ceva de genu.
Am neveoie de sugestii

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Facultatea de educație fizică și sport.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"tehnician nutritionist" - să fie!

ia de aici:

https://www.masterclass.ro/cursuri/curs-calificare-nutritionist/