| gigibecalifan a întrebat:

Ce parere aveti despre adolescentii care lucreaza si se intretin singuri? Se merita sa isi procure un job de la asa o varsta(job-ul sa fie pe placul lor)? Ce beneficii si dezavantaje le poate aduce o asa masura in viata lor? Doresc raspunsuri cat mai detaliate posibil(cel mai detaliat si clar primeste fundabig grin).

1 răspuns:
| Trumpinator a răspuns:

Cel mai important la varsta asta este sa se preocupe de carte, sa fie in stare sa faca o facultate adevarata si sa scoata bani apoi, sa intemeieze o familie. Luandu-si un job, isi iau gandul de la carte si dau cu botul de bani prematur. Si devin preocupati de cum sa scoata bani, ceea ce nu este bine. Cel mai bine, invata, fa o facultate, apoi datoria de a intemeia o familie si intr-adevar, sa o sustii cu bani.