| Idontcare69 a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenia cu beneficii? Se merita? big grin

Răspuns Câştigător
| Beautifulbutcold a răspuns:

Se merita in sensul ca nu e nevoie sa te implici intr-o relatie, cei doi dorind doar sa se simta bine. Dar are si riscuri deoarece poti ajunge sa ai sentimente pentru persoana cealalta desi nu doreai asta.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiinta umana a nu fost creata sa spun asa, nu a evoluat in acest sens, sincer mi se pare o aiureala, o lipsa de maturitate, zbori din floare ce viata e asta? nu ne putem opune sentimentelor asta pentru ca ele apar inconstient, barbatul vrea asa ceva pentru ca insemna lipsa unei resposabilitati dar tu ca fata ce esti jucarie sexuala? fi femeie, independenta, puternica nu jucaria unui barbat

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Inca mai crezi asta?

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Depinde de fiecare in parte, am vorbit in numele meu

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de varsta. Daca ai peste 24-25 de ani, cu un loc de munca sigur si o situatie financiara stabila, atunci da.Are avantajul ca esti propriul stapan, ca nu depinzi de partener, esti o persoana independenta sa faci ceea ce doresti, ceea ce iti face placere.Este important sa faci parte dintr-un grup restrans cu aceleasi hobby-uri, distractii in timpul liber, aceeasi filozofie despre viata. Cu timpul dupa o cunoastere temeinica a celor din grup, s-ar putea ca sentimentele fata de unul/una din persoane sa devina mai accentuate si sa formezi un cupu stabil de sine statator.Este un mod de viata nou, sau de relatii interumane de cu totul alta natura decat cele existente, greu de admis deocamdata intro tara si mai ales intro societate incapabila sa se desprinda din perceptele morale si religioase devenite anacronice intro lume moderna in perpetua miscare si modificare.Este contrara ideilor vechii societati care cu greu admit ca oricat ar fi de rigizi societatea se modernizeaza asa cum este normal in secolul 21

| Emilian65 a răspuns:

Nu este buna si nici durabila.

| frostxtq a răspuns:

E ok atata timp cat ambele parti stiu ce inseamna asta si ce implica. De obicei acest lucru merge perfect din partea baietilor, mai rar de la fete pentru ca ele pun sentimente.
Am totusi o prietena care sta cu un baiat doar ca prieteni cu beneficii si nu vrea nimic mai mult de la el, in schimb in cazul asta, el a pus suflet si o tot cauta, o intreaba mereu unde merge si tot felul de chestii si ei nu ii convine laughing

Răspuns utilizator avertizat
| immaBeast a răspuns:

Nu există un răspuns sincer, fiecare cu gândirea lui, cu opinia lui, unu' o să-ţi zică da, altu' nu.
Tu ce părere ai?
Ai o părere bună? Foarte bine, de ce ne mai întrebi pe noi?
Ai o părere proastă? Atunci nu o face...pur şi simplu.
Părerea mea? Da, se merită, de ce să ne minţim atât?
Cât timp amândoi obţineţi ce vreţi, este foarte ok.
Cât timp aveţi capul pe umeri, este la fel de ok ( sexul neprotejat este foarte riscant ).
Ceao!

| fqwaf a răspuns:

Sincer... DA

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Ooo daaa!