| Izomer a întrebat:

Cum se corecteaza testele de admitere la medicina, Cluj? La biologie ma intereseaza cum se puncteaza.
Toate intrebarile au acelasi punctaj? Daca e gresit un raspuns, pica toata intrebarea?
Cat mai explicit, va rog.
Multumesc, seara buna.

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Grilele se corectează cu ajutorul scannerelor, toate întrebările au același punctaj, iar în cazul complementului grupat(unde ai mai multe răspunsuri) se corectează pe sistemul: totul sau nimic, adică dacă ai pus un răspuns din două corecte, punctajul primit e 0, deci pică toată.