| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Help. Cum se puncteaza la admitere medicina Timisoara partea de biologie? La chimie e cu raspuns unic, in schimb la biologie pot aparea raspunsuri multiple. Se puncteaza intrebarea completa cu toate raspunsurile bune sau si intrebarea la care (de ex) ai scris 3 din cele 4 raspunsuri bune. Va rog, mic ajutor...sad

Răspuns Câştigător
| ramona1595 a răspuns:

Nu e ca la Tg. Mures. Aici daca pui un raspuns in plus se depuncteaza tot exercitiu, dar daca pui in minus se puncteaza care sunt bune. Asa ca daca nu esti sigura pe un raspuns mai bine nu il mai pui. Si eu dau anul acesta admitere la umft.

| anonim_4396 explică (pentru ramona1595):

Am aflat si eu pe pielea mea asta. Uh, felicitari, sper ca ai reusit cu bine. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La medicina in Tg. Mures se puncteaza numi daca este absolut corect si nu +- un raspuns nedat. Posibil sa fie la fel.