| House99 a întrebat:

Eu am abonament pe orange mai am cam un an jumate la el si vreau sa ma transfer pe cosmote(stiti voi sa imi ramana acelasi numar doar de cosmote) si nu stiu daca se poate adica daca renunt la abonamentul de la orange trebuie sa platesc ceva? sau explicati-mi si mie va rog. Funda si vot cat mai repede

3 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Nu,din moment ce abonamentul pe care il ai este pe garantie de 2-3 ani cam asa ceva.Trebuie sa astepti sa expire ca altfel nu poti sa te muti pe Cosmote.
Alta varianta ar fi sa iti iei o cartela simpla, de cosmote care costa in jur de 5-12 lei si poti vorbii doar cate minute ai, sau iti iei reincarcabila[adica care o poti sa o incarci c alte minute daca ai ramas fara]

| NicolaVlad a răspuns:

Daca esti inca in abonament platesti 5 milioane... sad Si eu m-am transferat pe Vodafone Numarul cred ca rezolvi la Cosmote vorbesti cu cineva si o sa-ti explice tongue

| RockerulRo a răspuns:

PAI, numar de telefon poti sa il pastraezi. Platesti doar ca sa iti faci un nou abonament dar pe cosmote. Suces, sper ca te-a ajutat raspunsul meu