| ancuta26 a întrebat:

eu am o relatie de mult timp cu prietenul meu si in iubesc foarte mult.O data cand am iesit cu el, a venit si un prieten de a lui..si mi-a facut o impresie buna,de atunci am continuat sa vorbesc cu prietenul iubitului meu si e foarte de treaba,ma suna, imi scrie mesaje, pe facebook etc. de o vreme incoace are si el prietena da nu vrea sa aiba o relatie serioasa cu ea pentru ca mi-a spus..am foarte mare incredere in el pot sa discut orice..si,si el are incredere in mine..ne intelegem foarte bine..si de cateva zile ma tot gandesc la el.ce pot sa fac? de ce ma gandesc la el? ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| Scintilla a răspuns:

Te gandesti la el deoarece e ceva nou si vezi in el unele lucruri care nu le vezi la iubitul tau,te simti bine discutand anumite detalii cu el pe care nu le poti discuta cu iubitul,intr-adevar te apropii de el, o sa ajungi sa te indragostesti de el la un moment dat, dar gandeste-te bine daca e bine ceea ce faci pentru ca daca veti ajunge impreuna nu stiu cat de mult vei putea avea incredere in el si el in tine deoarece odata ce voi doi v-ati apropiat asa si a-ti renuntat la cine va iubeste, va veti intreba mereu de ce nu ar face acelasi lucru si cu tine, asta se va intreba si el.Va fi extrem de greu ca aceasta relatie sa tina.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti iubesti prietenul din cate am inteles, nu face o prostie care mai tarziu s-ar putea sa o regreti

| Morphines a răspuns:

Pacatoaso tongue Ai grija. Fie renunti la unul dintre ei, fie duci o viata dubla. Cum suna asta, asa, dramatique laughing Mult success, fii pe faza sa nu va prinda actualul cu tenta de fost iubit al tau!winking

| ioana21S a răspuns:

Buna,sa faci ce iti spune inima.big grin

| SomeoneReal a răspuns:

Situatiile de genul asta sunt destul de dificile...parerea mea este sa te gandesti serios daca il placi pe prietenul iubitului tau sau nu daca il placi si spui ca te intelegi bine cu el si poti avea incredere in el, spune-i si vezi ce zice si el...totusi ai grijasa nu-i ranesti sentimentele iubitului tau! Succes!big grin

| Edwin30 a răspuns:

Unii oameni nu sunt pregatiti sa accepte ca fiintele de langa ei sunt tot oameni, si nu roboti programati sa fie fideli....eu zic ca daca iti place de el, de ce are de zis, si cum gandeste, puteti fi prieteni foarte buni, insa daca te gandesti la el in acelasi mod in care te gandesti la prietenul tau, sau cum te gandeai, eu zic ca esti intr-o situatie ciudata. asculta-ti inima.