| cantoo a întrebat:

Buna sunt nou pe aici si am vrut sa ma ajutati in legatura cu o problema sunt cu prietena mea 11 luni si vorbim deschis despre orice mentionez ca eu am 20 ani si sunt virgin si ea 17 ani si ea virgina si ar vrea sa o facem dupa ce ne intelegem adica dupa ce termina ea scoala vrea sa fie sigura ca e o relatie serioasa si eu gandesc la fel ca vreau ceva serios dar totusi vreau sa se intample asta mai inainte parca nu ar avea incredere in mine si nu stiu ce sa fac dar o si iubesc foarte mult si nu as vrea cu altcineva un raspuns va rog

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ea este foarte mica pentru sex. Din punct de vedere medical, varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala este de 17 ani si jumatate. Dar marea majoritate a femeilor nu se simt pregatite la o varsta atat de frageda si mai asteapta pana pe la 18-19 ani. Nu e vorba de incredere, e vorba de a fi pregatita fizic si psihic pentru a-si asuma toate responsabilitatile legate de viata sexuala (ginecolog anual, macar, contraceptie, sarcina, etc). Ai rabdare cu ea daca o iubesti, este prea mica sa-si asume asemenea raspunderi. Las-o sa se bucure de adolescenta fara a deveni femeie inainte de vreme. Daca e dragoste adevarata veti avea destul timp dupa majoratul ei pentru a face dragoste.

| PrecioussGirl a răspuns:

Sunt de acord cu @nordka
sincer nu credeam ca mai exista pe lumea asta baieti la 20 de ani virgini happy serios vorbesc. te felicitwinking :*
ai grija de prietena ta. fa-o fericita happy

| Tiberius a răspuns:

Dupa Brigaela o sa mori virgin sau o ajunga aia sa si-o traga cu toti prietenii tai.Treci la treaba

| nordka a răspuns:

Cred ca e foarte speriata de cea ce va urma si ca dupacea nu o vei mai privi in acelasi fel! poate e speriata pentru ca nu o sa te poata satisface in totalitate si ca tu dezamagit o vei parasii... explica-i cu calm ca vrei sa faci prima data dragoste cu ea deoarece e o persoana foarte importanta pentru tine si pentru ca aceasta experienta va consolida relatia voastra! prima noapte nu se uita nici o data si promite-i ca o sa ai grija de tot... dar dai si timp sa se pregateasca pentru ca foarte multe fete tin la virginitate mai mult de cat orice si cand o pierd se simt foarte singure si nesigure pe sine! trebuie sa o convingi ca ii vei fi mereu alaturi si ca o vei iubii mai mult ca oricand!

| yomotherfucker a răspuns:

Poi daca te iubeste o sa inteleaga. dar daca o iubesti si tu ce sa faci te risti frate sunteti destul de mari. parerea mea ai grijawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti atat de draguti voi 2big grin un cuplu minunat, imi dau seama ca va iubiti mult daca aveti 11 luni impreuna. Daca iti doresti si tu ca ea sa fie prima fata din viata ta asteapt-o si mai mult ca sigur nu vei regreta. Ea ti se va darui cu aceiai puritate cu care i te-ai daruit si tu.

@Brigaela
Se pricepe ce e drept, dar un unele momente scoate niste perle..."Ea este foarte mica pentru sex.Din punct de vedere medical, varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala este de 17 ani si jumatate" Iar fata aici are 17 ani si totusi ea e foarte mica pentru sex dar in acelasi timp e ok d.p.d.vedere medical?laughing Cam robotizate raspunsurile...

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu 6 luni inainte de varsta MINIMA mi se pare foarte mica. E ca si cum ai spune ca un copil merge la scoala la 5 ani si jumatate, adica cu 6 luni inainte de varsta minima. Crede-ma, daca este intr-o clasa cu copii de 7 ani, este foarte mic. Asa si cu o fata, tinand cont ca marea majoritate a fetelor isi incep viata sexuala la 19-20 de ani, la 17 ani este foarte mica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Am vazut unele fete care la 14 ani aratau de 20 chiar. Varsta de 17 ani jumate este doar o medie dupa parerea mea. Ca de ex temperatura medie pe glob este de 15 grade. Dar in Romania e la ora actuala 5 grade, in Congo 30. etc. Sunt unele fete maturizate pe deplin la doar 17 ani. Iar baiatul nu a specificat lunile. A spus doar ca prietena lui are 17 ani. Poate avea si 17 ani si 9 luni.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu le-ai facut colposcopie sa vezi daca rotatia colului s-a incheiat. putem considera ca se incheie dupa 17 ani si jumatate si nu are nici un rost sa ne gandim la altceva.