| Rey2019 a întrebat:

Buna seara,

In urma cu cateva zile aveam saturi de voma, dureri de cap si am mers la medicul la familie, de acolo mi-a dat trimite la un doctor oftalmolog. Bineinteles, am fost la doctorul oftalmolog si mi-a spus ca am o miopie foarte mica de -0.25, eu am ramas uimit, deoarece nimeni din familia mea nu poarta ochelari.

De 3 zile numai la asta ma gandesc, parca totul din viata mea s-a schimbat cand am auzit ca am miopie si o sa fiu nevoie de sa port ochelari. Din pacate nu am 21 de ani sa pot face ochelari, am doar 18. Cred ca imi cumpar lentile de contact, ci nu ochelari.

Eu cred ca persoanele care poarta ochelari are un dezavantaj dupa parerea mea. Voi ce credeti? sad

2 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Nu este niciun dezavantaj. Ideea e ca trebuie sa porti ochelari ca sa nu stai asa sa se agraveze si sa porti lentile groase de nu stiu cat cand vei fi de 40 de ani sa zicem. Lentilele sunt ceva mai incomode dupa parerea mea si nu ar trebui sa te chinui cu ele doar pentru ca ti-e rusine. Dar nu ai de ce. Rusine trebuie sa iti fie daca esti prea superficial sa te gandesti ca ochelarii iti fac bine si nu trebuie sa iti pese de asta. Poti arata minunat si cu ochelari...

| sebimoo5 a răspuns (pentru AnonimaOk):

Eu zic sa nu porti lentile sunt foarte greu de pus