| GabrielConcordia a întrebat:

Ma cheama Gabi si am 16 ani... Am si eu o problema intr-o asa zisa relatie amoroasa adolescentina. Am cunoscut o fata in luna mai a acestui an la o zi de nastere si am intrat in vorba cu ea. Am discutat si ne-am intalnit toata vara de cate ori s-a putut, exceptand luna august. Am avut o tentativa de a fi impreuna, dar am esuat din cauza parintilor ei care nu o lasau sa plece mereu si pentru ca nu ne vedeam i-a scazut interesul. Faptul ca nu o lasau nu era o problema pentru mine, parintii sunt parinti. Discutiile cu ea s-au terminat pe 30 august. Pe 17 septembrie mi-a propus sa ne intalnim la mall. I-am cumparat cadou o cutie de bomboane ambalata frumos sub forma de cadou. Intalnirea a decurs bine. Apoi in aceeasi seara a spue ca nu mai vrea sa vorbim sau sa ma mai vada, dar eu nu i-am gresit cu nimic. Ba chiar am asteptat 4 luni sa putem fi impreuna cu adevarat.De atunci nu ne-am mai vazut pana miercurea aceasta, intamplator cand a iesit la lumina din ascunzatoare. Noi suntem navetisti si facem naveta impreuna si timp de o luna m-a evitat si se tot ascundea. In aceasta luna cat timp nu ne-am vazut am inteles de la altcineva ca i-a placut de altcineva si acel "altcineva" nu simtea acelasi lucru. Ea nu a avut niciodata o relatie adevarata doar cu mine s-a intalnit. Dupa cele intamplate am decis sa-i iau un buchet de trandafiri. Am fost la ea cu el dar l-a refuzat. Inainte sa plec m-a luat in brate. Multe persoane mi-au spus sa o las in pace sa vad ce face, dar ea nu e tipul ala de fata, e mai ciudata. Eu am tinut mult la ea si am facut lucruri pentru ea pe care nu orice baiat le-ar fi facut, dar nu a pretuit. Fetele apropiate varstei mele cred ca li se cuvine totul si nu pretuiesc ca iti pasa de ele. Interesul de lor este starnit de cei care fac aparente false. Ce ma sfatuiti sa fac mai departe? Fiti sinceri oricat de dur ar suna.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Goddessss a răspuns:

Salut!
Las-o in pace. Daca unul fata de altul nu sunteți sortiti, asta e.
Daca zici adevărul in tot ceea ce ai scris, eu iti urez tot binele si respectul din lume. In locul acelei fete as fi extrem de mulțumită si fercitita ca cuiva ii pasa de mine si isi strica banii, doar pentru a ma face fericita.
Mai rar astfel de băieți, mai ales de vârsta ta.
Continua-ti viata asa cum este si fii fericit. Te asigur eu ca in modul acesta o sa atragi o fata mult mai de treaba.
Sincera sa fiu, nu poti da nici vina pe ea. Poate nu i-a plăcut cv la tine sau i-a plăcut de acel tip asa de mult încât ceilalti băieți din exterior erau niște '' nimicuri''.
In concluzie, nu e un capăt de lume.
✌️

| GabrielConcordia explică (pentru Goddessss):

Mersi. Ai oferit un raspuns incurajator. Cei drept aveam nevoie deoarece am crezut ca sunt un baiat anormal deoarece refuz sa ma adaptez la moda 2019. Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| Goddessss a răspuns (pentru GabrielConcordia):

Asta e adevarul. Eu chiar as aprecia un tip ca tine care face orice pentru persoana de care ii place place.
Bafta in continuare!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Buchetul de trandafiri transmitea simbolic sentimentele tale. Refuzul lor însemna că îți refuză avansurile. Faptul că te-a îmbrățișat la plecare denotă însă contrariul. Astfel s-ar putea să aibă sentimente amestecate față de tine. Așa se zice că o fată trebuie cucerită. Astfel, o mai suni, o mai vizitezi, nu o lași în pace. Asta o să îi arate că ai intenții mai serioase, și poate să își schimbe atitudinea.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te tot evită las-o, nu o mai căuta.
După părerea mea îți pierzi timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamă, ce scenariu de telenovelă ai înșirat aici. Am și plâns.

| GabrielConcordia explică (pentru anonim_4396):

Nu am inventat nimic?‍♂️. Pur si simplu asa a fost. Daca ma crezi bine, daca nu, nu.