| Constanta_Unghii_Cu_1995 a întrebat:

Buna seara,nu stiu daca am ales categoria potrivita, daca nu, imi cer scuze.
Vin si eu cu o problema, am terminat cele 8clase,apoi m-am inscris la un liceu si am facut doar primul semestru,apoi am renuntat de tot, deoarece nu mi-a convenit profilul, acum as vrea sa ma incriu la fara frecventa. P s am 22de ani, as vrea sa ma inscriu si sa incep gen de anul viitor,care este procedura si ce pasi trebuie sa urmez? Si daca stiti licee in Constanta la Fr,m-ar ajuta mult si orice informatie despre liceele la fr este binevenita(gen, cate ore se fac pe sapt, examene, program...etc).Multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La fără frecvență poți să faci, se fac ore comasate, sunt mulți care au nevoie de liceu și care muncesc în același timp, care fac liceul așa. În toamnă trebuie să te inscrii din timp, înainte să se complecteze locurile. Unele licee sunt cu plată altele nu, dar nu este vorba de sume mari. Pur și simplu cauți liceele una câte una și întrebi. Majoritatea au site web și acolo sunt menționate condițiile și datele la care se fac înscrierile.