| irina222 a întrebat:

Buna seara TPU! Am nevoie de ajutor.Mama nu ma lasa sa-mi fac a doua gaura in ureche, iar eu vreau nespus de mult.Nu stiu cum sa o mai conving, nu stiu ce sa-i mai spun ca sa fie de acord.( ce as putea sa-i mai spun?! ). Pe de alta parte vreau sa-mi fac o gaura singura acasa.Si ma intrebam.credeti ca va observa gaura/cercelul din ureche?

5 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Da.va observa.Si eu ma luptam cu mama pentru o gaura in ureche.De la 15 ani imi fac cate una...cate 2.si asa am ajuns pana azi cu 7 cercei pe urechea stanga si 6 pe dreapta+unul in nashappy

| CactusFlower a răspuns:

Spune-i ca nu iti mai faci alta.laughing

| G a răspuns:

Eu zic sa nu-ti faci gaura pe ascuns, mai devreme sau mai tarziu o sa observe si o sa-si piarda increderea in tine.
mai bine discuta cu ea, cere-i motivele pentru care nu te lasa, zi-i motivele tale, ofera-te sa compensezi cumva, strange chiar tu bani pentru gaura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...si eu incderc sa-mi conving mama sa ma lase sa-mi fac a 2 gaura in ureche dar nu ma lasa... ea are 4 gauri iar pe mine nu ma mai lasa sa imi o fac pe a 2 e chiar culmea nu?

| razino a răspuns:

Pai ca sa fie de acord cred caci cand te pune sa faci ceva pune-i o conditie eu asa fac si imi merge si daca faci pe ascuns ori cum isi va da seama