| Andre a întrebat:

Mi-am facut o a doua gaura in ureche practic a treia si mi-am scos din greseala cercelul medicinal. Ma doare foarte tare ...Credeti ca se va infecta?

P. S Nu vreau sa ii spun mamei pentru ca dupa aia nu o sa mai imi fac nici o gaura si o sa isi piarda increderea in legatura cu asta :-s

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mie mi s-a infectat oricum deşi am ţinut cerceii medicinali atât timp cât a fost necesar iar apoi am pus unii de argint,iar argintul e considerat antibactericid,dezinfectant şi totuşi... Apăruse o umflătură în spatele lobului,am drenat ce a fost de drenat(ca să nu dau detalii bleah) în ciuda durerii,am curăţat locul zilnic şi până la urmă s-a vindecat fără probleme. Pipăie, vezi dacă apare ceva, curaţă...dar mai bine ai apela totuşi la mama ta sau la vreo prietenă în caz că zona nu e vizibilă.

| Andre explică:

Cercelul il am de 5 zile max. si s-a inrosit un pic

| Andre explică:

P.S Doare cand o ating

| DeEa_5512 a răspuns:

Depinde...de cat timp ti-ai facut gaura?

| Addutza95 a răspuns:

Cel mai bine este sa pui intrebarea asta unui medic pentru ca el sa-ti spuna ce sa faci. La medic poti sa mergi si fara parinti dar daca se infecteaza v-a trebui sa afle si mama ta.

| Crushcrushcrush a răspuns:

Da.Sigur s-a infectat. Cerceii medicinal trebuie lasati in urechi pe putin 2 saptamani si jumatate.Ti s-a infectat si o sa inceapa sa te doara capu zile intregi + gaura se va astupa.