| irina222 a întrebat:

Buna seara TPU! Am nevoie de mare ajutor, sau pur si simplu un sfat.In urma cu 2 luni un baiat mi-a spus ca am par pe fata si ma refer pe intregiii obraji( care era simplu puf, asa cum are toata lumea )si am decis sa ma epilez cu crema depilatoare. M-am epilat, dupa ceva timp mi-a crescut din nou. Dupa l-am epilat cu un epilator "Tweeze". Am constat ca se vede, si l-am decolorat cateva zile cu apa oxigenata.Nu stiu ce sa fac cu el, ma simt extrem de rau stiind ca am par pe fata, ma simt foarte stingherita si nu pot sta aproape de cineva. Imi doresc sa fiu normala.

Am 3 intrebari pentru dumneavostra.

1.Care dintre voi are aceasta problema si cum a procedat?

2.Credeti ca ar fi bine sa las parul acolo, sau sa-l epilez din nou? Daca il epilez se va vedea urat?

3.Cum imi pot da seama daca parul meu de pe fata se vede? Adica eu cand ma uit in oglinda il observ foarte bine, e mult si negru. Am intrebat-o si pe mama dar mi-a spus ca nu se vede. Cred ca a spus asta doar ca sa nu ma simt aiurea.

Ajutati-ma va rog, ma simt tare rau cand ma gandesc la asta. Si mai mult ma afecteaza faptul ca nu voi avea nicio relatie din cauza parului.

MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| daii a răspuns:

Ai facut o mega prostie ca te.ai epilat pe fata! O sa ajungi la 25 de ani si o sa ai barba ca barbatii.mai ales daca te.ai facut cu cremastraight face. Lasa. l asa acum. Nici nu stiu ce poti face. Te. a mancat undeva sa te epilezi din cauza unu raton. Daca ala iti zicea sa te razi in cap ca ai parul nu stiu cum, o faceai?
8-) Discuta cu mama ta si spune. i ce ai facut... apoi ganditi.va impreuna la o solutie. Succes!

by daiiwinking

11 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Oaw, deci mai stiu o fata la scoala care se face tot cu tweeze din-ala si a inceput sa ii creasca par pe tota fata.
tu te-i epilat pe fata din cauza unui prost care a zis asta? Doamne ferste mai fata...
Eu zic sa te duci la dermatolog.

| shtephie a răspuns:

Nu trebuia sa te epilezi pe fata, tu iei in seama tot ce zic toti prostii?

| JelLy_3370 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa-l lasy acolo si da daca il vei mai epyla se va vedea mai urat, nu am avut problema asta niciodata si incearca sa nu mai asculty toate tampeniile ce le spun unii. o fac din rautate daca tu pana atunci t simteai bine si nimeni nu ty`ai zis nimic inseamna ca typul ala nu a visat prea frumos noaptea din`aintebig grinwinking

| Dede_8362 a răspuns:

Doamnestraight face cum te'a dus capu sa te dai cu crema epilatoare pe fata?rolling on the floor doamnelaughing rolling on the floor chiar ca o sa ajungi la 20 d ani sh o sa te barbierestirolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor fa'te de vreo 2 ori cu ceara calda du'te la salon sh apoi gta pentru ca dupa vreo 2 ori de ceara ar trebui sa repare ce ai facut tu cu tweeze ala care e o prostie si eu am unu laughing laughing dupa ca t faci cu ceara ar trebui sa fi ok sh bagati ceva in gura aluia care te-a facut sa te epilezi p fatawinking

| fluffy_2714 a răspuns:

Pai daca era simplu puf, de ce naiba te-ai epilatstraight face? Toata lumea il are.Nu mai pune la suflet oricestraight face. Probabil tipul era usor redus mintal. Tu il crezi mai degraba pe el decat pe mama ta? Si da, daca il epilezi in continuare se va vedea urat.Nu mai fa prostia asta. O sa regreti mai tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tpb.ro - dotari si consumabile pentru saloane de infrumusetare. Poti incerca kitul de epilare cu ceara pentru inceput

| ottovintila a răspuns:

Irina, daca vei lua ulterior decizia de a te epila iti recomand sa te epilezi cu ceara sau poti incerca un epilat permanent cu IPL la un salon specializat. Daca vrei sa te epilezi cu ceara gasesti tot ce iti trebuie la Total Pro Beauty www.tpb.ro

| sakura_3128 a răspuns:

Nu trebuie sa asculti ce spun alti fiecare are cate un defect si ai facut o prostie ca te-ai epilat pe fata ai sa faci 26 de ani si ai sa ai barba ca barbati

| JusTyNna a răspuns:

Eu zic sa'l laji acolo unde ii este locul, daca te iei dp orice badaran asa o sa ti se intaple si mai rau o sa arati ca el(ai ajuns sa te barbirejti). Nu t mai simtii complexata, fi optimista si tine minte:cine t place t place asa cum esti.

| ionuskaingerasinocent a răspuns:

O pai nu te ingrijora.toata lumea are"par pe fata". nu e par ca cel de pa cap care creste, sunt niste firisoare mici de par...nu stiu de care. la unii oameni se vede mai tare la altii mai putin. deci nu-ti face griji si nu-l epila! doar mustata. daca ai.

| esteraaaaaaaaaaaa a răspuns:

E normal sa ai, toata lumea are ....nu trebuia sa te decolorezi ca iti strici tenul... poti merge la salon si te va da cu ceara depilatoare si gata ai scapat de ea o perioada sau le poti spune sa iti faca epilare definitiva pe fata si nu mai ai treaba niciodata cu ea sau de asemenea daca iti e rusine sa mergi la salon sunt benzi depilatoare pentru fata le gasesti la farmaci si in dm le incalzesti intre palme si pezlipesti pui pe zona in care vrei sa scapi si apoi tragi si parul dispare. nu doare tare + in pachetel ai servetele calmante