| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU.
As avea si eu nevoie de un sfat.
Am avut un contact sexual cu partenerul meu (protejat, binteinteles) dar totusi menstruatia mea a luat-o razna.
A durat 2 zile, iar scurgerea a fost in cantitati mici si de culoare ciudata.
Am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ.
Cred ca am racit la ovare deoarece merg la baie destul de des si ma doare burta jos.
Dar totusi sani au o forma ciudata.Nu-mi dau seama daca este o dereglare hormonala sau testul de sarcina dat fail.
Voi ce ati face in locul meu? happy

2 răspunsuri:
| elenat a răspuns:

Eu as consulta un ginecolog crede-ma chiar si daca esti minora parintii tai vor intelege poti merge si singura si cred ca daca nu e nimic grav medicul no sa aiba nevoia de a informa parintii dar daca deja esti majora nu ai decat sa consulti un medicwinking

| consilierultau001 a răspuns:

Fi atenta! este posibil sa ai o dereglare hormonala care are influenta si cu menstruatia. da ar fi bine sa te duci la un ginecolog, dar nu te speria ca nu este nimic grav. daca esti speriata orice detaliu ti se pare a fi anormal, dar nu este asa. oricum asta s-a intamplat si iubitei mele, o sa iti revi nu este nimic grav. Cu bine!