| Alex_2741 a întrebat:

Buna Seara TPU! sad cu inima franta si obositacrying vreau sa va spun ca din aceasta seara nu voi mai intra pe TPU sad Imi pare rau sad am ajuns la capatul puterilorsad. Sufar prea mult din dragoste si si nu mai rezist sufleteste si cu inima sad. Din aceasta seara nu voi mai intra pe nicaieri sad nici pe mess nici pe skype nici pe TPU nici pe MSN nici pe gadu gadu nici pe ooVoo cei care aveti si adresele asteasad. Imi pare rau sad Vreau sa va ganditi si la mine cand veti mai vorbii pe TPU sad banuiesc ca unii poate isi dau seama ce voi face sau de ce nu voi mai intra pe TPU si mess si etcsad. dar nu imi pasasad. Va rog sa ma ierta-ti si va rog frumos vreau ca Chat-ul sa ramana ca si pana acum plin de viata si voie bunasad. ADIO crying(((((((((((((((((((((((

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Alex stiu f bine prin ce treci, te inteleg f bine, dar nu o sa castigi nimic daca te isolezi d lume.
singur nu vei putea trece peste toate aceastea si o stii prea bine.ai nevoie d oameni cu care sa vb, care sa te asculte, care sa iti dea sfaturi.ai nevoie d sprinjin ca sa poti trece peste toate.nu e o solutie sa te izolezi si sa stai si sa plangi.nu uita ce ti-am zis eu.
sper sa fie o decizie d mom. sper sa stai o vreme si sa plagi si sa te gandesti si sa iti dai seama ca viata merge inainte.nu esti singurul care sufera din dragoste, nu esti nici macar primul.
sper ca in timpul asta sa iti treaca, sper sa gasesti puterea d a merge mai departe.trebuie sa o gasesti! esti tanar si viata merge mai deprte!
ma repet! sper ca decizia asta sa fie una d mom. sper sa te intorci, d fapt sunt sigura ca o vei face. sper sa te intorci si sa imi zici:"bella am uitat-o! bella, am mers mai departe!"
iti doresc toate cele bune si nu uita ca aici vei gasi mereu p cineva care sa te ajute cand ai nevoie.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prietene, viata e scurta.Habar nu ai cat de scurta e.De ce iti permiti luxul sa suferii cand azi esti maine poate nu? Pentru suferinta nu ar trebuie sa existe timp. E mult prea urata si cu cat suferi mai mult cu atat iti e mai greu sa iti reviitongueTraiestebig grin

| ClaraZ a răspuns:

Si cu asta ce rezolvi? Eu cred ca o sa iti inrautatesti stareawinking

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Alex, ce ai degand sa faci?! Nu te gandesti si la ce vei lasa in urma ta?! Oricare dintre noi mai tarziu sau mai devreme va avea de suferit din dragoste, oricare din lumea asta are probleme dar sa recurgi la astfel de metode ca sa scapi de ele mi se pare absurd.
Asculta-ma, exista mereu cineva sau ceva care iti va inveseli ziua, poate fi o persoana apropiata, un simplu trecator, chiar si un simplu gand e de ajuns sa te faca sa zambesti atata timp cat tu realizezi ca poti zambi.Alex,chiar daca viata ne ofera uneori si perioade mai dificile peste care credem ca nu vom putea trece trebuie sa tinem cont de faptul ca D-zeu nu ne da niciodata mai mult decat putem duce. Daca ai credinta in El cu siguranta vei trece peste orice moment neplacut si vei putea merge mai departe.Parerea mea este ca nu trebuie sa decurgi la astfel de lucruri ca sa poti trece peste probleme, mai exact nu trebuie sa fi las in fata unor probleme care cu siguranta le poti depasi/rezolva.Nu poti fi las cand ai ceva atat de frumos si de pretios si anume VIATA.Gandeste-te si la ceilalti care te iubesc cu adevarat de ex familia ta.Nu pentru o persoana careia i-ai oferit sentimentele tale si nu a stiut sa te pretuiasca trebuie sa te "pedepsesti"! Acea persoana nu te-a meritat! Demonstreaza-i ca esti o persoana puternica si ca sti ce vrei de la viata! D-zeu sa iti calauzeasca pasii pe calea cea buna! Numai bine...

| edrinaady a răspuns:

Te rog nu face asta vei gasi intr-o zi persoana potrivita.nu te gindi numai la prostii. te rog gandeste-te la persoanele care te iubesc si la tot ce este frumos pe acest pamint.stai linisti ca dragoste exista pe ste tot.si este si pentru tine. cee al tau e pus deoparte.to rog din tot sufletul ramii nu vei rezolva nimic facind acest lucru...to rog te rog te rog frumos nu fa acest lucrusadsadsadsadsadsad: