| ღAncaღ a întrebat:

Buna seara TPU! cum pot slabi in zona burtii cam in jur de 2 kg...straight face (dintr-o....doua bete infipte in fund) am ajuns, de la prea multe dulciuri, recunosc, O BATOZA! help plzzz(FUNDA!)

Răspuns Câştigător
| LifeLines a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa faci abdomene. Incepe cu 10-15 si in fiecare zi adauga 5. Cel mai important e sa nu te infometezi! Dimineata mananca musli cu lapte - asta tine de foame pana pe la vreo 13. Mananca des si putin. Daca ai luat micul dejun pe la 9 mancanci la 11, 14, etc. Acum ca e vara, fructe care mai de care. Da nici la fructe nu exagera. Mesteca bine, bine si cand simti ca ti-a trecut foamea (nu ca te-ai saturat) termini cu gustarea. Lasa prajelile, painea (2 feli pe zi, cel mai bine ar fi prajita sau neagra), macaroanele, spaghetele, cascavalul. Cu salate, supe cu legume, carne de pui la gratar, cartofi (nu in exces), fasole (e foarte buna pentru corp). Si cand se face mai racoare alearga. Si aici, in fiecare zi adaugi la metri alergati anterior. Spor!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca in zona burtei ai probleme, recomandate sunt abdomnele, redusul dulciurilor, inlocuirea painii albe cu cea neagra si mult sport de genul alegatului si inotatului.
Sper ca te-am ajutat!

| ღAncaღ explică:

Adry05- rasounsul tau a fost folositor, dar mai bun a fost a lui LifeLines happy - multumesc oricum pentru totwinking imi sunt de folositor ambele raspunsuri big grin