| Denis_1041 a întrebat:

Buna seara TPU! Eu am o fata... imi place de ea dar faza e ca n-am vorbit nici macar o data decat ne uitam unu la altu ea sta cu o strada distanta fata de mine ea are 14 eu am 17? nu stiu cum as putea sa vb cu ea decat pe fb as vrea sa ii spun daca ar putea sa iasa cu mine in oras dar faza e ca nu vreau sa fiu vreun disperat sau nu stiu ce vreau s-o iau cu inceputu nu stiu cu ce as putea so abordez si s-o conving in asa fel incat sa iasa cu mine in oras deoarece cred ca este si varsta de 2 ani intre noi doi si plus ca nu am mai vorbit nici macar o data as vrea sa ii spun ca e frumoasa de treaba etc,,, Nu vreau s-o iau din prima buna? ce faci? vrei sa iesim in oras pentru ca e o fata care invata muuuuulllt Multumesc frumos va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai incepi prin ai spune ca pare o fata interesanta si ca ai vrea sa va cunoasteti mai bine, vorbesti cu ea cateva zile, daca vorbeste si ea inapoi, dupa o saptamana aproximativ poti sa o chemi in oras.

| SkyPilot a răspuns:

Incepi prin a o privi si a-i zambi. Daca iti zambeste inapoi, o saluti. Daca iti raspunde, poti sa intri in vorba cu ea, o intrebi ce face si afli cate ceva despre ea. Dupa 2-3 astfel de discutii o poti invita in oras. Neaparat ii oferi o floare (trandafir rosu) cand va intalniti. Fa-i complimente, dar nu asa directe. Ii spui caii sta foartebine obiectul X, ca iti face placere sa stati de vorba... intelegi idea, lucruri indirecte, nu "esti frumoasa" sau 'eti desteeapta".