Întrebare recomandată | Beatrice077 a întrebat:

Bună seara TPU! În urmă cu câteva zile am aflat că o să mă mut în Japonia, pentru că tata și-a găsit serviciu acolo ca profesor de Engleza. Întrebarea mea este asta Dacă eu sunt clasa A-8-a în România în Japonia ce clasă o să fiu? Vreau răspunsuri serioase!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu știi limba deloc, tatăl tău va căuta o modalitate adecvată pentru tine.
Apoi un proces birocratic va evalua situația dtale și echivalarea studiilor. Fără limbă nu vei fi primit nici în clasa 1.

| ibaal a răspuns:

Intreaba-l pe taica-tu'!
El trebuie sa stie sau daca nu, sa se intereseze. E cel mai aproape de acel mediu si iti poate da o informatie corecta.