| alooooooooooo1111 a întrebat:

Buna Seara TPU
sunt in clasa a 11-a si m-am mutat de la alt liceu intr-o clasa noua... eu sunt un tip destul de vorbaret dar nu stiu de ce de cand m-am mutat sunt cam retras in clasa cea veche eram altfel mai tupeist mai glumet
aici nu imi vine sa fac nicio gluma cu niciunu ba mai mult imi e rusine sa ii bag si in seama...
cum pot scapa de aceasta "chestie" care ma tine sa nu fac ce faceam in vechea clasa happy
happy

7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Asa este la inceput, este normal. Cu vechii tai colegi erai obisnuit, acum ai alti colegi cu care nu esti obisnuit. Scoala a inceput de cateva zile. Iti va fi mai greu pana te vei acomoda si va lua mai mult de 2, 3 zile. Insa dupa ceva timp vei reusi sa te simti in largul tau. Trebuie sa ai rabdare.

| Cr7adi a răspuns:

Cum te chema si in functie de nume iti spun ce sa faci

| dDANIELLA a răspuns:

Salut si eu am fost fix asa ca si tine dar m-am gandit... si ei sunt la fel ca tine de ce sa-ti fie frica sa vorbesti cu ei. Mergi asa printre ei si incepi sa vorbesti big grin Fa exact cum ai facut in clasa vechewinking

| TheBoY a răspuns:

De unde esti?

| LeeDora a răspuns:

Nu te îngrijora. Ești așa doar fiindcă ești la o școală nouă și nu cunoști pe nimeni. E ca și când ai fi la o petrecere la care nu cunoști pe nimeni. E nasol la început, dar dacă îi faci pe colegi să te placă o să poți să-ți faci prieteni. Dacă ai vreun talent, cum ar fi desenul sau compusul poeziilor le poți capta atenția. În pauză faci acel lucru la care te pricepi și ei te vor întreba ce faci, vor fi interesați. Încearca să le zâmbești cât mai mult și dă-le răspunsuri cât mai clare.

| SoWeird a răspuns:

Fa-ti curaj si du-te si vorbeste cu ei, iti iei inima in dinti si te duci, ce se poate intampla asa rau? Crede-ma daca ramai asa nu o sa ajungi nicaieri.