| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

Buna seara TPU!

Va rog... am si eu o nelamurire. Va rog un raspuns cat mai bun!
Sa incep cu inceputul...Fac sala de 5 luni. Pana acu 3-4 saptamani sau vazut rezultatele.dar de 3 saptamani nu mai creste masa musculara...
Intrebarea este ( nu va intreb de antrenament si toate cele ca stiu ce trebuie sa fac, odihna, zile de pauza etc... ) Daca mananc vreo 5 oua fierte la 2 zile / cate 1 bol mare de cereale cu LAPTE dimineata si seara cresc in masa musculara?
Deci:
Zi de zi 2 X bol cu lapte cereale.
5 X Ou fiert la 2 zile
Deci cu astea am sanse ca, corpul sa inceapa sa creasca in masa >musculara?

Va rog cat mai repede si un raspuns cat mai concret big grin:big grinbig grinbig grin FUNA :*

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Dupa doar 5 luni stii totul despre antrenament? rolling on the floor

si dupa 5 ani de sala inveti lucruri noi, ce sa zic de 5 luni laughing)

Zi si ce mananci in restul zilei, ca nu pui muschi cu oua. Zi cata carne, branza, peste, etc. mananci pe zi.

| Caro34 a răspuns:

Treaba cu ouale alea e ciudata fiindca in carte scrie ca ar trebui sa mancam 2 oua pe sapt., nicidecum asemenea cantitate! Ai grija sa nu suferi vreo intoxicatie de oua, lapte etc. De ce nu mergi la un medic nutritionist si el te poate ajuta mai bine sau la un antrenor de sala? Mult noroc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Caro34):

Serios? in ce carte scrie prostia aia?

eu mananc 15-20 de oua pe saptamana de ani de zile si sunt perfect sanatos