| sftb a întrebat:

Buna seara TPU vineri plec in Germania si am o problema imi este foarte dor de casa cand plec undefa am fost si in Italia si tot asa am patit cum pot face sa scap sau sa alin asta sa pot sta cele 5-6 luni de contract

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

- pastreaza permanent legatura cu cei de acasa.
- fa-ti un fel de tabel AMR ( au mai ramas atatea zile ) un calendar pe care sa tai fiecare zi care trece.
-incearca s te odihnesti si sa duci o viata regulata, fa-ti cunostinte noi, ai grija sa fie ok ca oameni.