| Georgianaaaaaaaa1812 a întrebat:

Bună seara, TPU! Vreau părerea voastră, obiectivă. Am nevoie de seriozitate. Mă aflu într-un impas, trebuie să fac o alegere și nu sunt hotărâtă de direcția în care trebuie să o iau. Sunt studentă în primul an la o facultate bună, am intrat la buget + bursă, mă implic. M-am mutat în orașul în care e facultatea pentru că se anuntase predare în sistem hibrid. Am găsit o chirie foarte bună. M-am angajat part-time. Însă, având în vedere creșterea cazurilor și situația actuală, aș vrea să mă mut cu job-ul înapoi în orașul natal și să plătesc chiria în continuare, păstrând locul. Totodată, nu sunt sigură de ceea ce urmează să fac. Voi ce ați face? Ați rămâne în orașul cu facultatea deși ar fi destul de inutil sau v-ați muta înapoi, cel puțin o perioadă? Am nevoie de ajutor, va rog. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să rămâi unde ești și să lupți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cand nu stii ce sa faci, indiferent de situatie, trebuie sa pun in balanta ambele parti si sa iti dai seama ce este mai bine, ce este mai rau, ce te ajuta si ce nu, ce urmari are acest lucru.

Sa vedem, te muti in orasul natal si tot lucrezi si pastrezi chiria. Bun. CU ce te ajuta asta? Ca esti mai aproape de parinti? Ca ai unde sa stai? De ce vrei sa platesti iar chiria daca nu stai acolo? Pentru orice eventualitate?

De ce ai ramane in orasul cu facultatea? Ce beneficii iti aduce asta? Ai mai multa libertate asa? Te simti mai rau asa, singura acolo? Numai despre pandemie este vorba?

| Andreeush a răspuns:

De ce să te întorci înapoi în orașul natal și să plătești chiria în continuare?
Mai bine rămâi în orașul cu facultatea, ar fi mai convenabil.

| DonEduardo a răspuns:

Eu, sincer, as ramane in orasul cu facultatea?