| JrNini a întrebat:

Buna seara tuturor.Am 18 ani, sunt ultimu an la liceu si in seara de Ajun am cunoscut o fata de 19 ani primul an la facultate care a facut liceul unde am facut eu 8 ani (clasele 1-8).Asta a fost asa o mica descriere, in fine.Am vorbit pe facebook 2-3 zile, ne-am imprietenit, pot sa zic ca eram pea aceeasi unda.Tin sa precizez ca tipa are o relatie de 3 ani cu un tip.Am zis ok na, ce pot sa fac asta e, vreau sa vb cu ea ca pare foarte interesanta.Ne-am intalnit peste cateva zile, i-am plimbat catelulusul happy si cam atat.Imi place la ea ca nu e ca alte fete ( fara nici o suparare) adica e foarte sociabila, de treaba, si totusi ma mir cum de a acceptat sa iesim de 3 ori stiind ca are o relatie de 3 ani mergand foarte bine.In fine, am vobit cu ea fata in fata si i-am zis: e evident ca te plac dar trebuie sa stiu ce parere ai si tu despre mine. Ea mi-a zis ca sunt dragut, amuzant si bla bla bla dar are o relatie si nu poate face nimic in momentul de fata pentru ca tine la el.Si totusi eu ma intreb cum naibi frate sa ai o relatie de 3 ani si sa te porti super cu mine sa iesi cu mine, sa razi, sa pierzi noptile pana la ora 5 vorbind.....acum intrebarea mea pentru voi comunitate TPU, mancavas gurita voastra laughing ce ar trebui sa fac, sa continui sa vorbesc cu ea si sa sperrrrr ca intr-un final o sa il lase pe ala? Adica imi e ciudat si mie dar as fi rau daca as spune ca asta imi doresc.2-3 sfaturi sunt bine primite.Va pup!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E simplu: poti avea o relatie de 3 ani si sa te mai distrezi si cu altii, nu toate relatiile sunt monogame, multi isi inseala partenerii. N-o sa-l lase pe ala pentru tine, tu esti doar o distractie mica, de plictiseala. Si daca o sa-l lase pentru tine, te va lasa urgent si pe tine pentru altul. Gandeste-te bine la ce iti doresti. Atata timp cat vrei si tu doar distractie, fara implicatii, o sa fie bine. daca tu vrei mai mult, cauta alta femeie.

| MiruD a răspuns:

Daca ti-a zis deja ca il iubeste pe iubitul ei, nu cred ca ai vreo sansa. Ea te priveste doar ca pe un amic, cu care rade, glumeste si se plimba. Nimic mai mult. Eu zic sa nu mai speri, ca speri degeaba!

| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

Asteapta un timp pana mai trece timpul iar daca vezi ca relatia lor prospera:
1) Treci la atac.
2) Ori incerci sa fii dragut cu ea.
3) Vezi ce baieti ii plac.
4) Intreab-o chestii ce o intereseaza va vedea ca aveti multe in comun.
5) La 2-3 intalniri dupa ce ai zis incearca sa o tii de mana.
Dupa destinul te va indruma.
Te descurci.

| Nadia200 a răspuns:

Ei bine " mancatas gurita ta " laughing, o fata glumeste si vorbeste la fel de mult cu toata lumea, dar nu mai ca, cand place un baiat nu mai e asa glumeata ci foarte surinoasa si sensibila, si iti spun eu ca daca te-ar fi iubit, n-ar fi iesit cu tine de frica ca te va dezamagi.
Eu nu vreau sa iti spulber visele, dar totusi mai incearca ca poate o-si gresi eu, dar nu cred happy