| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna seara tuturor... as vrea si eu mai multe detalii despre facultatea de psihologie stiu ca sunt mai multe domenii:psihopedagogie speciala (copii cu dizabilitati), resurse umane (selectarea personalului in firme), psihologie clinica (promovarea sanatatii psihice, ai este, parca, ceva, psihologie "militara happy
Voi asa ce parere aveti despre aceasta facultate o vara de a mea mi-a zis ca oricum nu ai ce face cu asta desi nu cred ca e adevarat
Voi ce parere aveti si care ar fi cel mai bun domeniu si pentru viitor va multumesc noapte buna

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Marketingul, medicina, automatica, dreptul sunt de viitor dupa mine. Eu pshihologia nu prea o vad ca in viitor sa fie in top5. Detalii poti lua direct tu de la sursa mergand la facultati participand la cursuri, vorbind cu studentii si profesorii. Succes.

1 răspuns:
| vivi_6895 a răspuns:

In primul rand se intra cu medii f.mari big grin.la Brasov specializarile mai importante sunt psihologie si pedagogie...Eu cred ca se merita, e mai greu pana iti gasesti un post mai important...nu la scoala, ci in alt domeniu...Eu am vrut sa fiu psiholog la inchisoare... dar ma demoralizat profu d psiho... k acolo se intra foarte greu... oricum din partea mea daca iti place merita sa incerci...