| anonim_4396 a întrebat:

Sunt gelos peste masura sad
e vreun baiat pe aici care a scapat sau macar isi controleaza gelozia?
tin sa mentionez ca iubita mea nu mi-a dat niciodata motive
faza e ca toti se uita dupa ea, intorc capu, claxoane etc.
si cand merg eu cu ea. se uita la ea din masini, isi rup gatu
si cand ma vad ca ma uit, ei nu se mai uita
sad
a venit timpul sa plec in alt oras si ma voi vedea cu ea la 2-3 saptamana
avem impreuna 1 an jumatate.
eu cand eram aici langa ea si imi zicea ca se duce pana la magazin sau ca se duce sa caute ceva ma enervam, ma luau caldurile etc etc
da sa stiu ca ea o sa fie mereu singura prin oras ca eu voi fi plect
ea e la liceu
Nu mai pot. De ce sunt asa gelos? o iubesc prea mult
am avut multe prietene si cu niciuna nu am simtit gelozia asta
cred ca pe o scara din 1 la 10. cu celelalte eram 2/10 gelos
cu ea. in schimb e 10/10
ea mereu imi zice ca ma iubeste etc etc nu ma lasa, plange ca plec. etc dar nu stiu. ma enervez f repede cand o claxoneaza lumea, se baga in seama off
a mai trecut cineva prin asa cevA?
va dati seama la un moment dat eram gelos si cand se ducea in pauze la magazinul scolii? va dati seama in ce situatie critica sunt.

2 răspunsuri:
| RoaRxDD a răspuns:

Heeeei, sunt fata si sincer e adorabil ca esti asa gelos, inseamna ca o iubesti rau de tot.

Dar ia o gura de aer, calmeaza-te, e super ca prietena ta e asa frumoasa. Sa fii gelos daca ea se uita dupa baieti. Si daca ramane ea singura, ce? Si ce daca isi da limbi cu altu' in timp ce tu lipsesti? Pentru ala sigur nu simte ce simte pentru tine, si daca te lasa pentru altul e doar una din restul fetelor. Arata-i ca o iubesti, dar nu prin gelozie! E a ta, a ta ramane daca stii sa o tii. ^^

| dadonexus a răspuns:

Inseamna ca fara nici o suparare ai probleme la cap omule femeia e femeie daca te iubeste sta cu tine daca se duce la altu e o stoarfa.Lasa gelozia si ar trebui sa fi mandru ca ai o gagica frumoasa care e claxonata pe strada nu mai fi gelos nu ai dc cand o sa o prinzi cu altu atunci sa ii rupi gatu pana atunci stai linistit si aproape de ea ca frica pazeste pepenii.