| qShane a întrebat:

Bună seara tuturor! Trec printr-o perioadă groaznică. Eu și iubitul meu ne împrietenisem cu un cuplu. Eu trăiam cu impresia că iubitul meu simte ceva pentru fata din acel cuplu, din pricina atenției excesive pe care aveam impresia că i-o oferă. După o ceartă mai aprigă cu ei, fata mi-a pus "în față" un mesaj pe Snapchat în care iubitul meu ii spunea că e îndrăgostit de ea și că nu mai este fericit cu mine. El neagă vehement acuzațiile ei și spune că probabil din nervi au facut acele mesaje false (pentru că poti face un cont de Snapchat cu acelasi Bitmoji ca al altcuiva și de asemenea cu acelasi nume). Eu nu știu ce să mai cred, suspiciunile mele din trecut ii fac un defavor iubitului meu, însă nici în acel cuplu nu pot avea încredere. Voi ce credeți? Ce ar trebui să fac? Voi pe cine ați crede? Eu sinceră să fiu mă simt ca într-o groapă cu doi șerpi și nu știu care din ei mă mușcă pe la spate.
PS : Am observat în conversațiile fetei cu iubitul ei, că i-a trimis poza cu conversația avută cu iubitul meu, însă el nu a reactionat ca un barbat gelos, cum ar fi facut oricare altul, a scris doar că abia așteaptă să "i-o facă" iubitului meu când se vor certa, ceea ce mi-a sunat a ceva planificat pe care să il dea în cazul unui scandal sau ceva. Aștept cu nerăbdare și părerile voastre, vă mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu știu sincer. mă îndoiesc că aia ar avea motive să se apuce să facă conturi false, ce are ea de câștigat dacă vă certați voi? eu crec al tău e vinovat din păcate, mai ales dacă tot a ta a fost întrebarea aia cu bărbatu care toată ziua se duce cu una la țigară

| qShane explică (pentru Adry05):

Iți inteleg punctul de vedere. Pe mine m-a pus pe ganduri conversatia dintre fata si iubitul ei, in care se afla si poza cu conversatia ei avuta cu iubitul meu, in care el ii spunea ceva de genul ca abia asteapta sa ne certam vreodata cu ei si sa arunce aceasta bomba, cat si numele de pe snapchat care era un pic diferit fata de cel al iubitului meu, si de asemnea diferenta dintre Bitmojiuri, caci nu erau asemanatoare complet. Si mai ales ca in conversatia respectiva era vorba si despre o situatie personala pe care numai ei o stiau si sunt 100% sigura ca iubitul meu nu ar fi riscat ca acea conversatie sa ajunga in mediul online si sa se afle, pentru ca era ceva grav, sa zic asa. Inca nu stiu ce sa zic, ce sa cred. Am ramas in continuare impreuna, insa nu pot nega faptul ca ma macina gandul ca dorm in pat alaturi de un posibil mincinos.

| Adry05 a răspuns (pentru qShane):

El ce zice de cuplu? i-ai povestit chestile astea? dacă i le-ai zis și încă caută apropiere cu ei eu zic că e el e problema și să nu-ți mai bați capu...

| qShane explică (pentru Adry05):

Ba dimpotriva, nu mai vrea sa ii vada, tocmai d-asta tind sa il cred, pentru ca imi pare ca sufera pentru ca a pus mult suflet in prietenia asta si chiar i-am ajutat mult, mai ales pe baiatul din cuplu, cu multe, chiar si cu bani. Ori e un om tradat, careia i s-a inscenat asta si sufera pe baza asta ori e un foarte bun actor. Deocamdata chiar nu stiu ce sa cred in legatura cu cele intamplate.

| Adry05 a răspuns (pentru qShane):

Înțeleg, mai stai în preajmă super atentă la situație și vezi dacă găsesști ceva. Ar fi bine dacă i-ai putea intra în telefon să vezi dacă a vorbit cu aia vreodată

| Andreeush a răspuns:

Cred că îți pierzi timpul cu astfel de persoane.

| EGGc a răspuns:

In primul rand nu poti face un cont de snap identic cu altul (trebuie sa schimbi macar o cifra sau nu il poti crea), băieții in mod normal când cineva se da la iubita lor nu fac crize in fata iubitei fara nici o vina (in schimb se iau ei intre ei la bătaie, si daca nu sunt genul, încearcă să le distrugă relațiile, spun pentru ca stiu) iar in ultimul rand, daca ii acorda ei atentie, in asa fel incat sa observi si tu, voia să te înșele 100%. Nici un tip nu ofera atentie in mod special persoanelor de care sunt indiferenti, nu s-a plictisit de tine, vrea doar o aventură tipa aia.
Deci: iubitul tău încarcă sa se scoată si ii cam merge.