| SynapseNinja a întrebat:

Bună seara! Vreau o părere. Am 16 ani și am aproximativ 1.63 metri și aproximativ 67 de kilograme. La vârsta mea ce înălțime și ce greutate ar trebui să am? Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

La 1,63 ar trebui sa ai greutatea asa. Greutate = inaltime in cm - 100 ( un metru ) - /+ 5 kilograme. Deci la tine e asa. Greutatea = 163 - 100 +/- 5 = 63 kile + - 5 kile. Adica poti avea in jur de 58-68 de kile. Ai 67 deci eu zic ca este bine. Daca doresti poti slabi ( dar mai bine alegi sa pui muschi pe tine etc).

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani si 1.63m ar trebui sa ai greutatea de 53Kg.

| sofisis a răspuns:

Minim undeva la 53, maxim undeva la 65 pentru a te incadra la greutate normala si nu la supraponderali

| peperonies a răspuns:

3 radical din delta. nu exista o greutate pe care ar trebui sa o ai pentru ca nu toti oamenii sunt la fel.