| Vreaushein a întrebat:

Buna seara/ziua,as vrea sa fac o comanda de pe shein, da am un singur card de credit al carui cod pin nu l stiu. Daca acea comanda este sub 100 ron(cardul fiind visa), mai am nevoie de cod pin?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E grav daca nu tii minte un numar din patru cifre.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este indicat sa dai PIN-ul cardul nimanui, niciodata, ala fiind secret si numai al tau.

Cumparaturile online se fac cu cardul de debit, credit sau plata prin paypal, dar nicaieri si nimeni nu-ti va cere codul pin, fiindca este ilegal si secret.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru plățile online nu ai nevoie de pin.

| dullcat a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa cumperi direct din magazin, nu de pe shein.

| Miruna333 a răspuns:

Pe internet nu ai nevoie de cod pin, doar de datele cardului

| Ilovedinero a răspuns:

Pentru plati online nu ai nevoie de pin, ai nevoie de codu ala lung scris pe el.Niciun site care iti cere codul pin nu este unul sigur.