| anonim_4396 a întrebat:

Buna si HELP ME!

Este un baiat de vreo 17-18 ani in cartierul meu (eu am 14 ani). De cate ori ma vede sta si se uita la mine fara ca eu sa imi dau seama iar cand ma uit la el isi ``muta`` privireahee hee. Astazi, cand am iesit pe drum, ne mai uitam unul la celalalt din cand in cand si am inceput sa cred ca ma place. Dar totul s-a sfarsit...straight face am vazut ca i-a dat cu palma la fund unei prietene de-ale mele si parca a cazut cerul peste mine. Am inceput sa rad (ca si celelalte prietene ale mele) ca sa nu creada ca sunt geloasa sau ceva de genul acesta. Acest baiat i-a cerut mai demult ID-ul meu unui verisor de-ai mei si i l-a dat dar nu l-a bagat in lista. Cred ca ii este rusine. Aproape toti baietii sunt timizi cand se intalnesc cu mine si chiar nu stiu de ce thinking thinking
Sa revenim... ce as putea face ca sa imi dau seama daca ma place cu adevarat sau este doar in imaginatia mea? straight face Zambeste cateodata la mine, mai glumeste si se uita sa vada daca rad etc.

Please help me! crying

2 răspunsuri:
| crrinnaaa a răspuns:

Sincer. si eu am avut 14 ani cat de curand si intr-un singur an m-am maturizat cat altii in 3 laughing

dar totusi si mie mi sa intampalt asta si sincer e tare senzatia cand te place cineva. dar poate fi si in imaginatia ta.
niciodata sa nu excluzi "raul"
dar totusi vb cu un prieten deal sau sau incearca sal bagi cat mai mult in seama dar nu excesiv ca apoi devine penibill...

fa tu primul pas cerei id si cautati subiecte comune de vb

daca o sa vezi ca totul merge bine ii poti pune si intrebarea: ce parrere are despre tinesmug?

succeshappy

si fundulitza:X

| andrutzza a răspuns:

Nu te panicahappy Nu dispera! Tu fi la fel ca pana acum, nu incerca sa te schimbi si nu ii arata ca il placi prea tare pentru ca ar putea sa fie un dezavantaj pentru tine. Da-i de inteles ca il placi dar odata si atat si nu incerca sa pari ceea ce nu esti, daca tu spui ca ai impresia ca te place, e pentru ceea ce esti acumhappy.
Bafta si astept vestihappy