| Loredana96 a întrebat:

Buna,sint clasa 8-A SI MA TOT GINDESC UNDE SA INVAT DUPA CE TERMIN NOUA CLASE.Sint in Republica Moldova, am 2 variante.Cu un an in urma mi-a venit ideea sa fiu contabila, cu toate ca nu ma atrage atit de mult.POt sa spun ca cu matematica stau bine, nu excelent.Dar mai este o varianta care ma atrage pot sa zic:farmacista.Mi-ar placea sa lucrez intr-o farmacie.Cu biologie stau binisor, cu chimia foarte bine.Dar problema e ca nu vreau sa-i pun pe parintii mei in situatie, stiu ca la colegiu poti invata la bursa dar deja la universita doar la contract care costa 10000 lei.Nu pot spune ca sintem bogati, mama e profesoara iar tata are o mica benzinarie.
Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Metalbrain a răspuns:

Hmm...Farmacia cred ca ar fi cam cea mai buna decizie. Inveti, intrii la buget, dupa primii trei ani de studiu poti chiar lucra. In plus, e printre cele mai sigure meserii si se castiga binisor big grin

1 răspuns:
| amelicika a răspuns:

Ai putea sa cheltui multi foarte multi bani sa inveti medicina dar peste vreo 3 4 ani le vei intoarce banii inapoi.