| anonim_4396 a întrebat:

Situația stă cam aşa, sunt îndrăgostit de o fată de ceva timp dar încă nu am vorbit deloc cu ea. Ea mă ştie doar din vedere, nu ne-am întâlnit nici unde să putem vorbi. O văd la biserică (penticostală) a mai aşteptat-o afară după program, dar dau ori de părinții ei, ori de frații ei. Aşa că nu ştiu cum să fac să mă împrietensc cu ea, nu vreau să o sperii spunând-ui
direct ce simt. Ştiu că întâi trebuie să mă cunoască mult mai bine, observ că mă priveşte pe furiş, mă gândesc ca poate mă simpatizează si ea!
Însă trebuie să devenim prieteni mai întâi, puteți să îmi recomandați câteva sfaturi?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Sa-ti placa o fata e una si sa fi indragostit de ea e cu totu altceva, incearca sa faci diferenta.
Nu e nimic rau daca mergi la ea si vorbesti cu ea, chiar nu e nimic de speriat.
Daca nu poti asa, incearca sa vorbesti cu ea pe facebuck.
Fi doar sincer si spune-i ce simti, fara abureli si vrajeli cum fac majoritatea!
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

"Îndrăgostit" sunt de ea! Şi mersii pentru sfat, o să văd cum o să fac, dar cel mai sigur față-n față nu pe Facebook.

| T0T a răspuns:

Prevăd un frumos friendzone.