| sticks_2956 a întrebat:

Buna!happyso, sa trec direct la subiect!happy. La muzica(materie), una dintre note este data pentru cantat, cantat individualcrying! Si eu, cum sunt o fire mai emotiva intotdeauna inainte de a veni randul meu ma emotionez extraordinar de mult[desi nu stiu sigur motivelethinking]si cand ajung la "marele meu moment" imi pierd vocea aproape de tot, abia mai pot canta ceva, si falsez!
Sfaturi plssad! Cum as putea sa scap de "emotii" (daca le pot numi asa), pentru a canta calumea.
PS:nu am o voce extraordinarabig grin, dar cant curat, am ureche muzicala!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Exerseaza pe acasa, pana ti se pare ca [,] canti bine iar apoi cheama si tu pe mama ta tatal tau si mai multi oameni ca sa te poti obisnui cu pupblic. Iar apoi la scoala, inainte sa vina randul tau trage aer in piept si gandeste-te la lucruri frumoase. Iar cand vine randul tau, uite-te in incapere si imagineaza-ti ca e goala. ca nu e nimeni acolo infara de tine si canta ca si cum ai fi singura. Mult succes si o zi buna!happy

2 răspunsuri:
| AndreeaVasile a răspuns:

Stiu cum e...laughing si mie mi se intampla la fel, dar eu ma uit in jos si nu sunt atenta decat la melodia pe care trebuie sa o cant.Iti recomand sa faci la fel.Succes!

| VIp_9373 a răspuns:

Ni se intampla tuturor dar am ajuns la concluzia ca traim intr-o lume nedrapta si nu are rost sa ne pregatim atat pentru a da bine pe langa niste colezi de clasa, esti una dea lor din grupul lor si daca se intampla ceva incearca sa razi cu iei, viata e prea scurta sa ne gandim la asa ceva, la orce moment mai stanjenitor pe care nimeni nu sil mai aminteste decat tu in capul tau unde se strang altele si altele la care daca te gandesti mereu te vor face sa te simti inferioara si asta duce la alte lucruri mai grave, capul sus si nu uita ca viata este scurta si nedreapta.
Baffta!