| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea mai mica are 14 ani, si si-a dat aparatul dentar jos acum 3 luni. Insa ia`au ramas niste pete pe dinti albe, ca si cum ar fi cariati deasupra locului unde avea bracketurile de la aparat. Foloseste o crema pe care i`a dat`o dentista, insa pana acum nu s`a vazut niciun rezultat. Nu stit vreo slutie la problema ei? p.s. dentista i`a spus ca e de la sucurile acidulate

3 răspunsuri:
| Mariana2B a răspuns:

Pao o crema nu da rezultate instantaneu trebuie sa treaca ceva timp in functie de fiecare persoana in parte eu cred ca ar trebui sa faca ceea ce spune dentista nu este bine sa iei in afara la ceea ce iti sune doctorul sau dentista la ea s-ar putea sa aiba probleme pe urma la altceva nu e de jucat.

| fadnox a răspuns:

Pai da, de la sucurile acidulate si dulciuri apar acele pete, nu stiu de crema dar probabil exista o pasta de dinti mai eficienta, si fara dar si poate igiena denatara trebuie mentinuta in continuare cu strictete

| radupopa a răspuns:

Eu as sugera sa-si dea cu albastru de metil.Noroc.Primesc funda?happy