| Corynaaaa a întrebat:

sper sa aveti rabdare sa va povestesc ca simt nevoia asta crying. Mentionez ca am 17 ani. Este un baiat de care imi place si ii place si prietenei mele de el ( cea mai buna prietena ). Ea nu a avut tupeul sa vorbeasca cu el si la telefon ii dadea cu privat dar eu am vorbit cu el pentru ca ma ruga la tel sa vb daca nu, nu imi mai raspunde si am vorbit. Am vorbit o ora, seara mi-a dat un mesaj si apoi urmatoare zi tot seara ceva de genul " a fost un val aseara de ai sunat si acum nu mai dai nici un semn? " si i-am spus prietenei mele. APoi ea a devenit geloasa si a spus " pai eu cum vorbesc cu el? ca tu esti bine mersi ca vorbesti cu el " si i-am spus " mai fata daca tu chiar ti la el si iti place renunt eu si il fac sa vorbeasca cu tine ", apoi i-am trimis un mesaj lui si i-am spus ca de fapt vroia prietena mea sa vorbeasca cu el si i-am dat numarul de telefon al ei. si au inceput sa vorbeasca non-stop straight facesi nu stiu de ce ma simt foarte prost cu toate ca nu ar trebui, ce sa fac ca sa imi iasa baiatul asta din cap X-( si ca drept multumire ea ma si minte de ex : mia inchis telefonul cand era cu el in maxi taxi ( el lucreaza ca sofer pe maxi taxi ) si i-am spus ca de ce?," ca era in geata si nu l-am mai scos " pai cum doamne iarta.ma mia inchis? prin geanta straight face apoi a recunoscut si a spus ca nu ma mai minte dar a inchis ca sa ii zica el ceva ca daca vorbea la telefon nu ii mai spunea nimic dar asa poate ca intra in vorba cu ea straight face, urasc treaba asta crying ma simt oribil mai ales ca imi spune " am vb cu el, mi-a trimis mesaj, ies sa ma int. cu el " crying straight face, nu sunt o adevarata prietena daca gandesc asa crying offf

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Timpul te ajuta sa depasesti acest moment jenant, gandeste-te ca vei gasi alt baiat de treaba si care te merita.

| DianaScorpio a răspuns:

Prietena ta a renuntat vreodata la ceva pentru tine? Te-ai gandit la faptul ca ea nu s-a gandit sa renunte la el pentru tine? Corect ar fi sa nu iasa nici una dintre voi cu el. Daca una o face, are dreptul si cealalta. De ce doar tu sa te "sacrifici" pentru ea?

| Ane3 a răspuns:

Chiar daca sunt mai mica ca tine si eu am problema asta doar ca eu nu-l mai plac inainte era la fel treaba si eu il placeam si ea il placea iar lui ii placea de amandoaua asa ca am renuntat amandoua. Dupa putin timp eu m-am cam certat cu ea si apoi ca sa o fac geloasa m-am facut cu el chiar daca mie nu imi placea de el.Ea si-a dat seama ce incerc sa fac (stiu ca prin asta nu mi-am dovedit prietenia)dar eu la o saptamana de relatie i-am spus ca vreau sa fim doar prieteni ca asa e mai bine si el m-a sarutat.M-am impacat si cu ea, m-am certat cu el, dar in final m-am impacat si cu el si totul a fost bine pana ieri.Prietena mea mi-a spus ca nu ii place de el dar de fapt a inceput din nou sa ii placa, o fata pe care nu o suport il place, iar el ma place pe mine si ieri in timp ce ne jucam el ma mazgalea cu marcaru iar eu nu stiu ce mi-a venit i-am spus"da-mi putin marcarul sa iti desenez ceva"(e adevarat ca tin la el dar tin ca la un frate)si i-am desenat ce mi-a trecut in cap adica ce desenasem in ora adica o inimioara nu stiu de ce dar asa mi-a venit.Prietena mea era cu o alta colega la calorifer si m-am dus la ele si le-am spus "nu stiu ce mi-a venit si i-am desenat o inima pe mana" in acel moment prietena mea cea mai buna a facut o criza de gelozie si i-am spus"ce ai patit fata?"ea:de ce te bagi tu in treburile mele.eu:ce ai fata? de ce esti invidioasa ca stii ca mie nu imi place de el,ea:hai lasa-ma, eu:chiar vrei sa ne certam din cauza la un baiat?, si dupa o ora si-a revenit dar acum nu pot sa ma mai joc cand e ea cu el straight face.Tu ai dovedit ca esti o prietena adevarata dar ea nu.Prin ce face iti arata ca isi bate joc de tine. Dupa ce s-a vazut cu premiul in brate nu te mai baga in seama chiar daca tu ai ajutat-o.Eu cred ca cel mai bine ar fi sa vorbiti fata in fata ca de la prietena la prietena si sa spuneti tot pe fata. Daca ea nu vrea sa vorbiti,de exemplu spune ca e prea ocupata sau nu stiu,tu poti sa incerci sa te dai pe langa acel baiat si dupa ce acest baiat se va uita la tine si nu ii va mai da prea mlta importanta acestei fete,ea va deschide ochii si veti putea comunica,cum si ea stie sa isi bata joc sa te foloseasca, minte-o si tu si date la baiatu de care iti placewinking.Eu cred ca daca ar fi si ea o adevarata prietena nu ti'ar face una ca asta, deci fa si tu ce face ea.straight face